פולקסווגן

מציג 12 דגמים

סקירה קצרה לפולקסווגן

פולקסווגן

פולקסווגן נחשב למותג העם והינו בעל היסטוריה עשירה. לימים תכננו מכונית בעבור היטלר, הפולקסווגן נקרא חיפושית למשך זמן רב ושלימים היה אחד משני יצרני הרכב הגדולים בעולם. בשנות השבעים פולקסווגן ייצרה את המכוניות המשפחתיות של אירופה. בבעלותו של קונצרן אודי, בוגאטי, פורשה ולמבורגיני ולכן מזוהה פולקסווגן עם מותגים בעלי שם עולמי. היום מייצרת פולקסווגן מגוון רכב של מכוניות החל ממכוניות מיני דרך מכוניות משפחתיות רכבות וכמו כן רכבי פנאי ופאר. היבואנית של רכבי פולקסווגן בישראל הינה צ'מפיון מוטורוס. בישראל, הדגמים הנפוצים ביותר של פולקסווגן הינם פולקסווגן ג'טה, פולקסווגן גולף, פולקסווגן פולו הקטנה, מכונית המנהלים של פולקסווגן פאסאט, טוארג ועוד.  

פולקסווגן פולו

הדור השישי של פולקסווגן פולו הוצג לראשונה בשלהי שנת 2017. לעומת יצרני רכבים אחרים שמשפרים במעט את הרכבים מדור לדור אך שומרים על זהות הרכב, הדור השישי של פולו הקטנה חווה שינויים בממדים שלו ונהיה דומה בגודלו יותר למכונית הגולף מאשר לדורות הקודמים. דירוג הבטיחות של הדור השישי של פולקסווגן. מבחני הדירוג האירופאי גבוה במיוחד כחמישה כוכבים מתוך חמש. יחד עם זאת, בישראל יש צורך במערכת המזהה סטיות מהנתיב מה שדורש התקנה של מערכות מקומיות ברכבים. בידוד הרעשים מהסביבה של פולקסווגן פולו נחשב למעולה, סביבת הנהג נוחה והמכונית קלה לתפעול. בנוסף, הביצועים של הרכבים מהדור השלישי טובים וצריכת הדלק נחשבת לחסכונית יותר מרכבים מתחרים. צריכת הדלק החסכונית מציבה את הפולו בנקודה עליונה על פני המתחרים מפני שבנוסף על מחיר קנייתה הסביר, המכונית חסכונית גם לאורך זמן.  

פולקסווגן פאסאט

כיום משווק כבר הדור השמיני של פולקסווגן פאסאט ונחשב לרכב מנהלים ורכב משפחתי לתפארת. הדור השמיני מציג התקדמות מרשימה בביצועי הדגמים הקודמים ומאפשר חסכון גדול יותר בצריכת הדלק, רכב מאובזר יותר וכמו כן רכב בטיחותי ברמה גבוהה. כמו דגמים נוספים של פולקסווגן גם הפאסאט זכתה לדירוג של חמישה כוכבים במבחני הבטיחות האירופאים הכוללים גם מבחני ריסוק. יחד עם זאת, הדגמים אינם מגיעים לישראל עם כל ציוד הבטיחות כמו שמשווקים באירופה ומסיבה זו דירוג הבטיחות של הפאסאט פחות רלוונטי לישראל. נהגים שהתנסו בנהיגה ברכבי הפאסאט מתלוננים על חדירת רעשי רוח בעת נסיעה במעלל- 100 קמ"ש. בנוסף, הבידוד לרעשים החיצוניים איננו מרשים במיוחד הכולל רעשי דרך וכביש. שיבושים בעת הנסיעה כמו בורות בכביש וכדומה יצריכו התערבות מאוד אקטיבית מצד הנהג אך יש לציין שהנסיעה ברכב הינה בטיחותית ומאפשרת שליטה טובה.  

פולקסווגן גולף

משנת 2015 ניתן לרכוש בארץ ישראל את הדור השביעי של פולקסווגן גולף. במידה והתנסיתם בדורות הקודמים של פולקסווגן גולף וגם אהבתם אותם, כנראה שתתחברו גם לדור השביעי משום שאין שינויים משמעותיים בדגם זה אלא ליטוש מרבי וכמו שנהוג לומר "מתיחת פנים" לרכב המוכר והאהוב. בנסיעה בגולף ניתן להרגיש את היוקרה שהרכב הזה משדר, מבפנים וגם מבחוץ. יחד עם הנוחות המרבית שהנוסעים מרגישים בעת הנסיעה, לנוסע האמצעי שבמושב האחורי ייתכן ותהיה חוויה פחות נעימה עקב צפיפות. החסרונות העיקריים קניית רכב חדש ממותג הפולקסווגן גולף הינם במחיר היקר של הגרסה המאובזרת של הרכב ושנוחות הנסיעה בעיר מופחתת.    

מאמרים על דגמי פולקסווגן