סקודה

מציג 10 דגמים

סקירה קצרה לסקודה

סקודה

מותג סקודה קם בסוף המאה ה- 19 בצ'כיה והחל את דרכו בייצור אופניים. בתחילת המאה ה- 20 החלו האחרים לורן וקלמנט בעלי סקודה בייצור אופנועים ואט אט החל לעסוק פס הייצור ביצירת רכבים ותו לא. בשנות התשעים נרכש חלק מסקודה על ידי קבוצת VW וכך המשיך תהליך הרכישה עד להשלמתו ב- 2001. בעת זו הפך סקודה לאחד מהמותגים המובילים של הקבוצה והחלו ביצירת רכבים על מנת להפוך להשתלט על חלק נכבד משוק המוניות. בשנת 2006 נרכשה החברה במלואה על ידי צ'מפיון מוטורוס ובזמן זה החל מותג סקודה בהליך של חדירה אל שוק הנוסעים הפרטי ונראה שהליך זה הצליח לא רע. היום סקודה מייצרת מגוון רכבים החל מרכבים קטנים ועד לרכבים משפחתיים גדולים, כמו כן מיוצרים גם רכבי פנאי. בשנים האחרונות סקודה חדרה לשוק הישראלי גם בעזרת שיווק רכבי הסקודה אוקטביה לבעלי מוניות עד לכדי מצב שבו סקודה הינה הרכבי הרביעי ברשימת הנמכרים בישראל. סקודה מיובאת לישראל על ידי צ'מפיון מוטורוס.

סקודה אוקטביה

בעבר נחשבה הסקודה אוקטביה למכונית המתאימה לנהגי מוניות בלבד. לעומת זאת, הדור השלישי של מכונית זו פונה ומאפשר למשפחות ליהנות מנוחות מרבית ונחשבת למכונית ידידותית לנהגים. תא המטען של הדגם מהדור השלישי שנחשף בשנת 2013 נחשב לגדול מהממוצע דבר שמתחרה ברכבים משפחתיים אחרים. כמו כן תא הנוסעים מרווח ומאפשר נוחות מרבית למשפחות. המראה של הסקודה אוקטביה נחשב לנאה השומר על נוכחות מכובדת בכביש ועל וכזה המזוהה עם הופעתם של רכבי הסקודה. בין חסרונותיה של האוקטביה ניתן למצוא בידוד מועט מרעשי הסביבה, יש הטוענים שנוחות הנסיעה באוקטביה איננה גבוהה והאחריות על קניית רכב חדש הינה קצרה. כמו כן היתרונות הבולטים של הסקודה הינם מרחב ענק הכולל גם את תא המטען הגדול, האוקטביה נחשבת למכונית חסכונית בדלק ובנוסף, האוקטביה נחשבת למכונית בעלת ביצועים טובים.

סקודה קודיאק

סקודה קודיאק נחשב לרכב פנאי שבעבר היה היחיד מסוג זה שמוצע על ידי המותג. בנוסף, הקודיאק הינו גם הרכב הראשון של סקודה המאפשר הסעה של עד כשבעה נוסעים. את הרכבים ניתן להשיג עם מגוון גדלים ומנועים, דיזל ובנזין עם הנעה רובוטית, כפולה או קדמית. הרכב נחשב לבעל מערכות בטיחות ייחודיות העומדות בכל התקנים, למעשה, הקודיאק קיבל כחמישה כוכבים מתוך חמישה במבחן דירוג הבטיחות האירופאי. לעומת האוקטביה, הקודיאק נחשבת למכונית בעלת בידוד רעשים טוב, נוחות נסיעה טובה, ונוחה לשימוש.

סקודה פאביה

כיום נמכר בישראל הדור השלישי של סקודה פאביה שנחשף לראשונה בשנת 2014. הפאביה ככללותו הינו בין הדגמים הנמכרים ביותר של סקודה ולא בכדי, דגמי הפאביה מציגים ביצועי מנוע טובים, תא מטען מרווח, צריכת דלק סבירה ועוד. כמו כן את שיווק הרכבים הידניים של הדור החדש של הפאביה הפסיקו בארץ לפני מספר שנים. יחד עם זאת, נחשב הרכב למתאים הן במחיר, והן בנוחות הנהיגה למי שביצועי הרכב חשובים לו. אך רכב הפאביה נחשב לכזה שפחות מתאים לנסיעה בכבישים צדדיים וככזה שנסיעה על בור קטן בכביש מוציאה אותו מאיזון. בכבישים מסודרים וגליים הנסיעה ברכב זה נחשבת לנוחה ונעימה לשימוש.

מאמרים על דגמי סקודה