BYD

מציג 5 דגמים

סקירה קצרה לBYD

BYD

שתי תופעות מעניינות בשוק הרכב העולמי הגיעו כבר מזמן אל ישראל, ואינן נחשבות לבשורה חדשה. הראשונה היא כמובן מהפכת הרכבים החשמליים, שמתחילים למלא את כבישי ישראל, והשנייה היא התחזקותן של יצרניות הרכב הסיניות. יצרנית רכב כזו, שמשלבת גם ייצור של מכוניות חשמליות איכותיות היא BYD.

יצרנית הרכב הסינית הוקמה לא מזמן באופן יחסי ליצרניות הרכב הוותיקות מאירופה, ארצות הברית ויפן. החברה, שנוסדה בשנת 2003, תחגוג בשנה הבאה את חגיגות ה-20 להקמתה. BYD (ראשי התיבות של Build Your Dreams) החלה להתמחות כבר בשלב מוקדם בעבודה עם טכנולוגיה חשמלית ברכב. תחילה זה היה ב-2008, כשהשיקה החברה את הרכב בעל ההנעה ההיברידית הראשון שלה, ולאחר מכן ב-2011, כשהשיקה את הרכב החשמלי הראשון שלה, BYD e6.  BYD המשיכה בייצור רכבים חשמליים, ולפי נתונים אף הייתה היצרנית השלישית בגודלה בעולם בייצור רכבי פלאג אין בשנת 2016. למרות כל הנתונים הללו, BYD עבדה בעיקר בתוך סין. היא החלה לצאת מהארץ המרוחקת עם אוטובוסים חשמליים שנמכרו למדינות שונות, ביניהן ישראל, ועם רכבים חשמליים מתקדמים לפינוי אשפה, אך רק לא מזמן, בשנת 2020, התחילה BYD להרחיב גם מחירות הרכבים הפרטיים שלה אל מחוץ לסין, עם כניסה אל השוק האירופאי.   

ומה קורה בארץ?

השנה נכנסו גם הרכבים של היצרנית אל ישראל. החברה השיקה תחילה שלושה רכבים שלה לרכישה בישראל: TANG BYD, BYD HAN ו-BYD ATTO3.  

ATTO3 

קבלו את רכב ה-SUV של המותג הסיני. טווח הנסיעה שלו גדול למדי ועומד על 420 ק"מ לפי נתוני היצרן. הוא בעל מנוע חשמלי עם הספק של 204 כוחות סוס ומאיץ תוך 7.3 מ-0 קמ"ש ל-100 קמ"ש. הרכב עצמו מציג מספר חידושים עיצוביים מעניינים. הוא כולל תאורת חוץ דינמית שמיועדת לפניות, מיתרים פיזיים שמשולבים עם הרמקולים ומאפשרים גם אחסון חפצים, מערכת תאורה פנימית שמסוגלת להגיב לפי המוזיקה וגג זכוכית פנורמי רחב. הרכב עצמו מעוצב בצורה ספורטיבית עם קו מותניים גבוה.  

HAN 

רכב מסוג ספורט-יוקרה שפיחתה BYD, והוא כבר מציג קפיצת מדרגה משמעותית בכל הקשור לביצועים של רכב חשמלי. הוא מאיץ מ-0 קמ"ש ל-100 קמ"ש תוך 3.9 שניות בלבד, בעל טווח נסיעה של 521 קילומטרים לפי נתוני היצרן ומנוע עם הספק של 518 כוחות סוס. ברכב יש משאבת חום שחוסכת באנרגיה, פנסים חיצוניים בעלי עיצוב חדשני ועתידני, מסך מולטימדיה גדול בחלק הקדמי של תא הנוסעים ו-12 רמקולים פנימיים באיכות גבוהה מאוד. העיצוב של הרכב חדשני ועתידני, מה שזיכה אותו כבר במספר פרסים.  

TANG

מדובר על רכב כביש שטח, שהבשורה העיקרית שלו היא היותו רכב בעל 7 מקומות ישיבה, מה שמאפשר גם למשפחות גדולות להנות מרכבי BYD. המנוע שלו בעל הספק של 518 כוחות סוס, כאשר הטווח קטן משל ה-HAN אך די דומה ל-ATTO3 ועומד על 400 ק"מ. הרכב כולל אבזור שמאפיין את רכבי BYD, יחד עם דגש על הבטיחות שניתן לראות בא לידי ביטוי בציון בטיחות גבוה.  

כניסה בכל הכוח

הרכבים הכלליים של BYD, כמו האוטובוסים החשמליים שלהם שפועלים ברחבי הגלובוס, כבר עשו שם מסביב לעולם. עכשיו יצרנית הרכב נכנסת בכל הכוח אל שוק הרכבים האירופאי והעולמי, עם הידע הטכנולוגי אותו צברה במספר תחומי תחבורה שונים. BYD היא יצרנית רכב מעט שונה בנוף – היא מתמקדת ברכבים חשמליים, ולמרות חוסר הניסיון שעשוי להשתקף, מדובר בחברה שמנוסה מאוד בתחום. מעוניינים ברכבי BYD? באתר קפיטל מוטורס תוכלו למצוא את רכבי החברה השונים.

מאמרים על דגמי BYD