פיג'ו 3008 1.2 אקטיב בדרך להשוואה...

קפיטל מוטורס - גישה מהירה

לוי יצחק או יד 2: איזה מחירון הכי עדיף?

תוכן עניינים

מעוניינים למכור או לקנות רכב אבל לא יודעים על פי איזה מחירון להחליט? אתם לא לבד. על ההבדלים במחירוני הרכב ומהו המחירון הכדאי ביותר עבורכם במאמר זה.

למה צריך מחירוני רכב?

מחירוני הרכב באים לתת אינדיקציה לתמחור רכבים בשוק הרכב בארץ על ידי איסוף סטטיסטי של כל השנתונים ודגמי הרכבים הקיימים.

כל דגם מקבל את מחירו לאחר שקלול מספר קטגוריות כגון: האם הרכב הוא פרטי/ליסינג/השכרה? האם הוא ביצע תאונה? מהו שנתון הרכב? כמה קילומטראז’ נרשם ברכב? ועוד. 

הצורך במחירוני רכב נובע בראש ובראשונה להגדיר מחיר מוסכם למחירי הרכב הגבוהים בארץ שמגיעים לסכומים של עשרות ומאות אלפי שקלים.

בנוסף לכך, חברות ביטוח ומימון רכב זקוקות לגורם אמין שעליו יוכלו לבסס את תנאי ההלוואות שלהם בעסקאות הרכב. 

שני המחירונים: לוי יצחק ויד 2, מנסים לשקף תמונת מצב ראלית לגבי מהו המחיר האידיאלי לרכב. אך עם כל הרצון הטוב ביצירת סדר וארגון עם מחירוני רכב, שוק הרכבים המשומשים בארץ פועל בצורה אחרת ומושפע מגורמים שונים. 

Audi Q3 RS

מהי חלוקת ההעדפה של הקונים בין לוי יצחק ליד 2?

אין ספק שמחירי שוק רכבי יד שנייה בישראל הולך ומוריד את המחירים בהשוואה לשנים קודמות. הפופולריות הרבה שזוכות חברות ליסינג בתנאי מימון נוחים ובעסקאות טרייד-אין לרכב יוצרת מצב שבו לאחר 3 שנים כל רכב חדש עובר לשוק המכוניות המשומשות. 

מצב זה יוצר כמות עצומה של רכבים שמגדילים את התחרות וכתוצאה מכך גורם לירידה במחירי הרכב מתחת למחירון. במצב שכזה מחירונים כדוגמת לוי יצחק מתקשים לשקף את התמונה האמתית בשוק הרכבים המשומשים.

השוק מתחיל לייצר לעצמו מחירי רכבים המשתנים לפי קביעת המוכר / הקונה, כאשר נקודת ההשוואה ההתחלתית במשא ומתן היא מחירוני הרכב המוכרים. 

בסקר שפורסם באתר MAKO לפני כשנתיים ע”י מכון ‘פאנלס’, נמצאה חלוקה של 39.4% לטובת מחירון לוי יצחק לעומת 40.1% לטובת מחירון אתר יד 2.

מתמונה זו עולה כי 80% מציבור מוכרי וקוני הרכבים בארץ משתמש בשני המחירונים. עוד נמצא שבני הגילאים 35 ומעלה הכירו יותר את מחירון לוי יצחק ודבר זה מצביע ככל הנראה דווקא על מודעות גוברת והולכת של צעירים למחירון יד 2. 

לוח שעונים

לאיזה מחירון עדיף להתייחס?

מחירון יד 2 מורכב מנתונים סטטיסטיים שגובשו מכלל מכירות הרכב שבוצעו באתר. יתכן וישנה בעיה מסוימת בנתונים אלו כיוון שלא ניתן לדעת בוודאות אם סכום המכירה שמולא על ידי מוכר הרכב הוא באמת אמין ומשקף את מחיר המכירה האמיתי שבוצע בפועל.

מחירון לוי יצחק לעומתו משקף את דעתם של אנשי מקצוע מתחום השמאות שגיבשו מחירון הכולל פרמטרים שונים. שקלול כל הפרמטרים יחדיו נותן מושג לקונה או למוכר לגבי ירידת ערכו של הרכב. 

ההחלטה על איזה מחירון להסתמך תלויה בנסיבות, בתנאי המכירה או קניית הרכב. במידה ואתם רוכשים רכב בעסקת טרייד-אין מול חברות הליסינג השונות, אזי חישוב עלות הרכב תיבדק לפי מחירון לוי יצחק, כמו גם חברות הביטוח השונות שמסתמכות עליו.

למרות זאת נראה כיום שאתר יד 2 מקבל יותר אהדה, אולי גם בשל הגמישות במשא ומתן שבין המוכר לקונה על סכום המכירה. 

לסיכום, בסופו של דבר אתם אלו שקובעים לאיזה מחירון להאמין. זכרו שלמרות ששוק הרכבים מסתמך על מחירונים אלו הם עדיין בגדר המלצה בלבד.

אם אתם מוכרים רכב העדיפו לתמחר את הרכב עפ”י המחירון הגבוה ביותר תוך כדי השוואה של רכבים אחרים בעלי אותו דגם ושנתון. במידה ואין היענות יש להוריד את המחיר בהדרגה עד לקבלת פניות מקונים פוטנציאליים. 

‘קפיטל מוטורס’ מתמחה בעסקאות טרייד-אין ומאפשרת לכם להחליף את הרכב הישן למבחר דגמים חדשים, כמו כן, היא סוגרת את המימון לרכב הישן (במידה ויש) וניתן לקבל תנאים אטרקטיביים בהרבה מהעסקה הקודמת. לחצו כאן ליצירת קשר.

אהבתם את המאמר? שתפו:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

מאמרים נוספים שיעניינו אתכם
ניסאן מיקרה
ניסאן מיקרה VISIA – סקירה

אם בתחילת דרכה היא התמודדה בקטגוריית הסופר מיני, לאחר מכן היא נכללה תחת קטגוריית מכוניות המיני. כיום בשנת 2021, ניסאן מיקרה VISIA מגיעה בתור משהו

קרא עוד »
כניסה לאזור משתמש
על מנת להכנס לאזור האישי עליכם להזין את מספר הטלפון הנייד שלכם,
לאחר הזנת המספר תקבלו קוד אימות לצורך אימות זהותכם.
הקלד את הקוד שנשלח אלייך מקפיטל מוטורס
אם לא קיבלת כזה, נסה לשלוח סמס שוב
ברוכים הבאים לקפיטל מוטורס!
עכשיו רק נשאר לנו להכיר טוב יותר :)