שברולט

מציג 10 דגמים

סקירה קצרה לשברולט

שברולט

שברולט היא יצרנית רכב עממית שבסיסה באמריקה. את השיא שלה היא חוותה בשנות ה-60 וה-70 וגם היום היא נחשבת לאחת מיצרניות הרכב הגדולות בעולם. החברה הוקמה בשנת 1911 והצטרפה לתאגיד ג'נרל מוטורס בשנת 1915. בשנת 2022 שברולט רכשה את חברת דייהו הקוריאנית כדי להגדיל את היצע הדגמים. בנוסף לכך המהלך הגדיל את מכירות החברה בשווקים שמחוץ לארצות הברית. היום החברה מייצרת מספר רכבי ספורט בעלי שמות עולמיים כמו קמארו וקורבט, רכבי עבודה שנמכרים בהיקפים עצומים כמו סילברדו וסוואנה ורכבי מיני ומשפחתיות כמו שברולט ספארק ושברולט קרוז. החל משנת 1993 היבואן הרשמי של שברולט בישראל זו חברת יוניברסל מוטורס ישראל (קבוצת UMI).

סילברדו

בשנת 2019 הגיע לישראל הדור החדש של שברולט סילברדו. מדובר בטנדר אמריקאי (Pick-Up) גדול ממדים כאשר אורכו הינו מעל ל-5 מטרים וזאת בגרסה הקצרה שלו. הרכב דורש מהנהגים להחזיק ברישיון ג'. הסילברדו המחודש איננו שונה בעיצוב במידה ניכרת מהגרסה הקודמת אך תא הנוסעים של הסילברדו נראה שונה במידה ניכרת. הסילברדו ידוע בתא נוסעים נעים ונוח וכעת הינו מציע תא נוסעים מפנק הרבה יותר. כמו כן הרכב מגיע מאובזר כהוגן כבר בגרסתו הבסיסית. עם מנוע בנפח של 6.6 ליטר והספק של 445 כ"ס, הסילברדו יכול לנוע בקלות בשטח עם נגרר וכמו כן אפשר לרכוש אותו במספר תצורות ולבחור בין הנעה אחורית להנעה כפולה.

בלייזר

ההשקה של שברולט בלייזר הייתה בשנת 2018. הקרוסאובר הוותיק מציב רף חדש בקטגוריה ומראה לכולם כיצד קרוסאובר בינוני צריך להיראות. לבלייזר יחידת הנעה עוצמתית בנפח 3.6 ל' בהזרקה ישירה. ממנו מתקבל הספק מרבי של 305 כ"ס ו-37 קג"מ. עוצמת המנוע של שברולט בלייזר מאפשרת כושר גרירה של עד 680 ק"ג עבור נגרר בלי בלמים. הדגם החדש מגיע מאובזר מאוד כבר בגרסתו הבסיסית עם פונקצית פתיחת ונעילת הרכב ללא מפתח והתנעת הרכב דרך השלט לפני הכניסה אליו. מעבר לכך היא מאובזרת ב-7 כריות אוויר, מערכות בטיחות אקטיביות כולל מערכת לזחילה אוטונומית בפקקים ואבזור מפנק בתא הנוסעים.

טראקס

בשנת 2012 נחשף שברולט טראקס אשר מבוסס על רצפה של סופר מיני עם בסיס גלגלים באורך של 255 ס"מ וממדיו יחסית גדולים כאשר זה מוצע גם עם הנעה כפולה. בתחילת דרכו שווק הטראקס עם שני מנועי בנזין בנפח של 1.4 ליטר או בנפח של 1.8 ליטר כאשר הראשון מוגדש והשני הינו מנוע אטמוספרי כאשר שניהם בעלי הספק של 140 כ"ס. כמו כן ניתן להשיג גם מנוע בנפח של 1.7 ליטר דיזל עם הספק של 170 כ"ס אך זה לא משווק בישראל נכון לרגע כתיבת שורות אלו. החל משנת 2016 ניתן להשיג את הטראקס אך ורק עם מנוע 1.4 ליטר מוגדש וזאת לאחר שזה עבר עדכון קל. כמו כן בעת מתיחת הפנים שעבר בשנת 2016 קיבל עיצוב חדש מבחינה חיצונית וגם באזור תא הנוסעים וסביבת הנהג.  

טראוורס

הטראוורס הוא רכב הפנאי שטח הגדול שיש בהיצע הדגמים של שברולט בישראל. הוא מגיע בשתי תצורות: 7 או 9 מקומות ישיבה. שתי הגרסאות מציעות את אותו מנוע בנזין בנפח 3.6 ליטרים. הוא משודך לתיבת הילוכים אוטומטית בעלת 9 מהירויות והנעה לכל ארבעת הגלגלים. ההספק המירבי של שברולט טראוורס הינו 310 כ"ס. בסטנדרטים האמריקאים הוא נחשב בסך הכל לקרוסאובר משפחתי גדול. אך ביחס לדגמים אחרים שנמכרים בישראל מדובר בספינה מפנקת ממחלקה ראשונה.  

טרייל בלייזר

הטרייל בלייזר מבוסס על העיצוב של הבלייזר הגדול יותר, אך כאן גם נגמר הדמיון ביניהם. שברולט טרייל בלייזר הינו SUV קומפקטי בעל 5 מקומות ישיבה ומידות עירוניות. הוא מגיע בשתי גרסאות: 2 על 4 או 4 על 4. ההבדל במחיר אינו משמעותי ולכן הבחירה בהנעה לכל ארבעת הגלגלים היא מומלצת יותר. הוא מונע על ידי מנוע טורבו בנזין בנפח 1.3 ליטר בהספק של 155 כ"ס.  

אקווינוקס

מדובר ב-SUV בגדול בינוני שמתחרה בדגמים כמו מיצובישי אאוטלנדר וטויוטה ראב 4. לאחרונה הוא עבר מתיחת פנים משמעותית כדי לשדרג את האבזור הבטיחותי ולעדכן את מערכות המולטימדיה. שברולט אקווינוקס נחשב מעט למיושן ביחס למתחרות הקטגוריה בגלל שאינו מגיע בגרסה היברידית. המנוע שלו בנפח 1.5 ליטר מוגדש טורבו ומייצר הספק של 170 כ"ס.

מאמרים על דגמי שברולט