לנד רובר

מציג 6 דגמים

סקירה קצרה ללנד רובר

  חברת לנד רובר הציגה בשנת 1948 רכב שטח אשר יועד לחקלאים כאשר זה עשוי אלומיניום. בשנת 2016 הופסק הייצור של הרכב אך יש לציין שאחוזים רבים היחידות שנוצרו על ידי לנד רובר לדגם זה עדיין פועלות ברחבי העולם. כבר בשנות השישים הציגה לנדרובר רכב שטח ובשנת 1970 הציגה את הריינג' רובר אשר נועד לשפר את רמת החיים של הנהגים והנוסעים. בשנת 1989, הציגה החברה את דיסקברי ובו בעת הפכה את הריינג' לרכב פאר אשר הציע יכולות שטח גבוהות ודגש רב על איכות הנסיעה. ב.מ.וו רכשה את לנד רובר בשנת 1994 וכבר בשנת 1997 הציגה את רכב הפנאי פרילנדר אך יש לציין שחברה זו לא החזיקה זמן רב תחת ב.מ.וו ונמכרה לפורד בשנת 2000 אשר הציגה זמן קצר לאחר מכן את הדורות החדישים של הריינג' רובר ודיסקברי. טאטה ההודית רכשה את חברת רכבי לנדרובר ואת יגואר ביחד בשנת 2008 ועד היום הינה חלק מקונצרן JLR. היום מציעה לנד רובר שני רכבי פנאי ושני רכבי שטח. החברה המייבאת את לנדרובר לישראל הינה חברת המזרח אשר מייבאת גם את יגואר.

ריינג' רובר ספורט

בשנת 2005 הושק הרכב ריינג' רובר ספורט המקורי כאשר בשנת 2013 הוצג בניו יורק הדור החדש של דגם זה. הריינג' רובר ספורט החדש מתבסס על הדור החדש ל הריינג' רובר וזאת בניגוד לדור היוצא אשר היה מבוסס על הדיסקברי. מסיבה זו הרכב מתאפיין בבסיס גלגלים ארוך בלמעלה מ- 20 ס"מ מהדור היוצא ואורכו הכללי צמח גם כן לאורך של 485 ס"מ. מסיבה זו הרכב מתאפיין בתא נוסעים מרווח יותר בעבור הנוסעים והדור הנכנס הפחית בלמעלה מארבע מאות ק"ג במשקלו וזאת על אף שממדיו גדלו. את הרכב ניתן להשיג עם ארבעה מנועים שונים בעלי הספק הנע בין 258 כ"ס ועד ל- 510 כ"ס כאשר אלו מתחילים במנוע בנפח 3.0 ועד ל- 4.0 ליטר מגדש על. המנועים השונים משודכים לתיבת שמונה הילוכים אוטומטית. הריינג' רובר ספורט החדש מתאפיין בדינמיות בכביש וכמו כן מתאפיין גם ביכולות שטח טובות. הוא בעל מתלי אוויר וכמו כן הנעה כפולה.

דיסקברי ספורט

הדיסקברי ספורט הינו המחליף של הפרילנדר. כמו בפרילנדר, גם הדיסקברי ספורט הינו בעל שלדה של פורד מונדיאו. השוני בין הרכבים מתחיל עוד מהסתכלות על הרכב מרחוק כאשר ניתן להבחין שזה מאפשר הסעת 7 נוסעים במקביל, דבר שמהווה יתרון בסגמנט הג'יפוני פאר. עוד בפן החיצוני ניתן לראות שהדיסקברי ספורט מציג מראה עגלגל ועדכני. כאשר מדובר בנושא יחידות ההנעה, הרכבים יחסית דומים כאשר ניתן למצוא את הרכב עם תיבת 9 הילוכים אוטומטית ומנוע בנפח 2.0 ליטר עם הספק של 240 כ"ס ומנועי טורבו דיזל עם נפח של 2.0 ליטר עם הספק של עד 190 כ"ס אשר ניתן היה למצוא עוד ברכב פרילנדר הוותיק. כמו כן ההנעה ברכב הינה כפולה עם העדפה לסרן קדמי ויש לה יכולות וויסות מומנט אוטומטית בין הסרנים בהתאמה למצב האחיזה. יחידת הנעה זו נחשבת לסטנדרטית בכל הדגמים. בעת רכישת הרכב ניתן לבחור גם בכזה בעל בולמי זעזועים מגנטיים אשר מיועדים לשפר את ההתנהגות בכביש.

מאמרים על דגמי לנד רובר