ניו

מציג 5 דגמים

סקירה קצרה לניו

"הטסלה הסינית", הוא הכינוי שהרוויחה יצרנית הרכבים החשמליים ניו (Nio). חברה צעירה שהוקמה בשנת 2014 וכבר באותה השנה השיקה את הדגם הראשון של רכב חשמלי מבית היוצר שלה – ניאו EP9, רכב ספורטיבי חשמלי עוצר נשימה, המסוגל להאיץ מ – 0 ל – 100 קמ"ש בתוך פחות מ – 3 שניות ומספק מהירות מרבית של 350 קמ"ש. כבר עם הקמת החברה, היא זכתה לאמון ונהנתה מהשקעות מטעם ענקיות הייטק כמו טנסנט, ביידו, לנובו ואחרות. בשנת 2019 מכרה ניו מעל 5,500 רכבים חשמליים, הדגם הפופולארי ביותר שלה אז היה 8ES, דגם פרימיום של מיניוואן חשמלי עם עד 7 מקומות ישיבה. במהלך 2020 הכפילה ניו את המכירות שלה פי 2.5.  

שירות החלפת סוללות

אחד המאפיינים המעניינים של Nio הוא אפשרות (שאינה זמינה בארץ) לליסינג על סוללת הרכב לבדה, עם שירות החלפת סוללה שאורך פחות משלוש דקות. ב – Nio לא מאמינים שבעלי הרכבים שלהם אמורים להסתפק ברכב בעל סוללה "עייפה", ולכן, בחלק מהמדינות ישנן תחנות החלפת סוללה שהביקור בהן אורך פחות זמן מהביקור בתחנת דלק. במדינות מסוימות באירופה רכבים מבית היצור של ניו נמכרים בעלות חודשית של דמי שימוש, במקום בשיטה המקובלת של עלות מכירה חד פעמית.  

פרמיום טק

9EP הוא אמנם היסטוריה – אולם גם הדגמים שניו מציעה היום בשוק הישראלי ובכלל, הם דגמי פרמיום טק של רכבים חשמליים מפנקים ומאובזרים, עם יכולות מפתיעות וביצועים מספקים. מערכת ההפעלה של ניו, NOMI, משלבת בינה מלאכותית ומהווה "עוזרת נהיגה" (באנגלית) המאפשרת ביצוע פקודות קוליות מגוונות. כפי שאפשר לצפות מיצרנית רכבי הייטק פרימיום סינית המכונה "טסלה הסינית", הרכבים מבית ניו מגיעים מאובזרים בקפדנות. בין מערכות הבטיחות שאפשר למצוא ברכבי NIO נמנה מערכות סיוע בבלימה, מערכת חכמה להתראה בפני התנגשות, מערכת סיוע לשמירה על נתיב, מערכת להתראת "שטח מת", מערכת בקרת שיוט אדפטיבית, מערכת להתראה במצב עייפות נהג, מערך חיישנים ומצלמות 3600, מערכת עזר לחניה ועוד. באבזור החיצוני נספר על ידיות שקועות לדלתות, תאורת לד דינאמית, חישוקי סגסוגת קלה 19 אינץ', מערכת קיפול מראות חשמלית, חיישני גשם וחיישני אורות, וו גרירה שנשלף אוטומטית, מערכת חכמה לפתיחת תא המטען בהנפת רגל, ועוד. בתא הנוסעים, תמצאו תאורת אווירה עם 256 שילובים אפשריים, חלון שמש פנורמי, מערכת מפוצלת לבקרת אקלים עם 2 אזורים, ומערך מגוון של מצבי נהיגה.

ניו 5ET

רכב סלון קופה בעיצוב ספורטיבי מרהיב מגיע עם מנוע חשמלי של 489 כ"ס ו – 71 קג"מ, עם סוללת 75 קוט"ש וטווח נסיעה מרבי של 451 ק"מ. ה – 5ET מאובזרת במגוון נרחב של עזרי בטיחות ומגיעה עם חלון שמש פנורמי בגג, מערכת בקרת אקלים חכמה, מושבים מתכווננים חשמלית ומאווררים (מלפנים), תאורת לד, מערך מצלמות וחיישנים לסיוע בנהיגה, ועוד.

ניו 7ET

גרסה נוספת למכונית סלון קופה ספורטיבית היא המתחרה הישירה של טסלה S ומציעה חוויית נהיגה עוצמתית, עם מנוע חשמלי בהספק מרבי של 653 כ"ס ומומנט מרבי של 86.6 קג"מ, תאוצה מ – 0 ל – 100 קמ"ש בתוך 3.8 שניות וטווח נסיעה חשמלי של 580 ק"מ.

ניו 8ES

רכב פנאי שטח יוקרתי בעל מערך של 6 או 7 מקומות ישיבה, מנוע חשמלי בהספק מרבי של 534 כ"ס ומומנט מרבי של 73.9 קג"מ, מספק תאוצה מ – 0 ל – 100 קמ"ש בתוך 4.9 שניות. קיבולת הסוללה 100 קוט"ש והיא מספקת טווח נסיעה חשמלי של 466 ק"מ.

מאמרים על דגמי ניו