צ'רי

מציג 4 דגמים

סקירה קצרה לצ'רי

אם בעבר היינו רגילים לשמוע שיצרניות הרכב המובילות מגיעות ממערב אירופה, ארצות הברית או יפן, בשנים האחרונות יצרניות רכב מסין מערערות על הקביעה הזאת. צ'רי היא אחת מאותן יצרניות רכב שנכנסות בסערה אל שוק הרכבים המערבי, עם דגמים שונים ומגוונים. הנה מה שצריך לדעת על צ'רי, שנכנסת אל ישראל עם שלושה דגמים.

מה חשוב לדעת עליה?

שוק הרכב הסיני הוא שוק הרכבים המתפתח ביותר בעולם. יצרניות רכב סיניות מתרחבות ויוצאות מהמדינה שממוקמת במזרח הרחוק, אל מדינות המערב באירופה ובאמריקה. אחת מיצרניות הרכב הללו היא צ'רי – יצרנית רכב וותיקה ביחס אל מקבילותיה בשוק הסיני. צ'רי הוקמה בשנת 1997 ומאז ועד היום היא מייצרת רכבים משפחתיים, מיני ואנים ורכבי פנאי שטח. ב-2009 צ'רי הקימה חטיבה ייעודית לייצור רכבים מסחריים.

Chery

בעוד ששוק הרכבים הסיני מתאפיין בעיקר בייצור של מכוניות חשמליות, אותן רואות יצרניות הרכב כרכבי העתיד לעשור הבא ולשנים שיבואו אחריו, צ'רי מעמידה היצעה מגוון יותר. החברה מייצרת בשנים האחרונות רכבים חשמליים, כמעט כמו כל יצרנית רכב אחרת שמכבדת את עצמה, אך פרט לכך היא עדיין משווקת רכבים המבוססים על מנועי בנזין וכן רכבים היברידים, שמאפשרים ללקוחות החברה להנות מהיתרונות של שני עולמות ההנעה הללו.

כניסה לארץ

כמו יצרניות רכב סיניות אחרות, גם מותג הרכבי הסיני "צ'רי" עשה את הכניסה שלו לארץ בשנת 2022. בניגוד לאותן חברות רכב, בצ'רי משווקים בארץ שלושה דגמי רכבים תחילה, שמבוססים עולם על מנוע בנזין בלבד:

טיגו 8 פרו 

מדובר על הדגם הגדול והמתקדם ביותר שצ'רי מציעה בארץ. הרכב מותאם בעיקר למשפחות גדולות, כאשר הוא מכיל שבעה מקומות ישיבה. שני המושבים האחוריים ניתנים לקיפול, מה שמגדיל באופן משמעותי את נפח תא המטען, מ-193 ליטרים -1179 ליטרים. יחידת ההנעה מבוססת על מנוע טורבו בנזין בנפח של 1.6 ליטרים, עם הספק של 186 כוחות סוס. הרכב מגיע לשוק בשתי רמות גימור שונות – נובל ולקצ'רי. 

FX

דגם זה של צ'רי מגיע עם יחידת הנעה, שזהה בכל שלושת הדגמים שמשווקת יצרנית הרכב הסינית בארץ. לפי נתוני היצרן, ה-FX, מאיצה מ-0 קמ"ש ל-100 קמ"ש תוך 7.8 שניות וצריכת הדלק שלה היא 10.9 ק"מ לליטר. ה-FX של צ'רי מגיעה בשלוש רמות גימור שונות – קומפורט, לקצ'רי ונובל. בפנים הרכב תוכלו למצוא לוח מחוונים דיגיטלי, מסך מגע לצרכי מולטימדיה, עמדת הטענה אלחוטית לטלפונים חכמים, מצלמת חניה ותאורת לד. ברמות הגימור הגבוהות יותר קיימת גם מערכת חשמלית לכוונון ולחימום המושבים.

טיגו 7 פרו

יחידת ההנעה בטיגו 7 פרו – הקרוסאובר של צ'רי, כוללת גם היא מנוע טורבו בנזין בנפח של 1.6 ליטרים. העיצוב של הטיגו פשוט למדי מבחוץ ואינו "מצועצע", כמו שניתן לחשוב על דגמים רבים שמיוצרים על ידי חברות סיניות. תא המטען מגיע בנפח של 475 ליטרים וצריכת הדלק עומדת לפי נתוני היצרן על 11.6 ק"מ לליטר. הרכב משווק גם הוא בשתי רמות גימור שונות – קומפורט ונובל.

יש למה לצפות

הכניסה של צ'רי לארץ טרייה. כרגע היא מוכרת שלושה דגמים בלבד – כמות נמוכה לכל הדעות. הפוטנציאל של החברה גדול הרבה יותר, והיא מתכננת בעתיד הקרוב להכניס גם רכבים חשמליים, שיגדילו את התחרות הקיימת בשוק הרכב החשמלי.

צ'רי היא יצרנית רכב סינית מובילה, שביצעה את הכניסה שלה לארץ בצורה שונה, הכוללת שלושה דגמים שמבוססים על מנוע בנזין. מעוניינים לרכוש את אחד מרכבי צ'רי? היכנסו לקטלוג קפיטל מוטורס ובחרו את הדגם המתאים ביותר לכם.

מאמרים על דגמי צ'רי