פורת'ינג

מציג 1 דגמים

סקירה קצרה לפורת'ינג

פורת'ינג הוא מותג רכב וותיק יחסית למותגי הרכב המגיעים לישראל מסין והוא חלק מחטיבת דונגפנג מוטור גרופ. תחת החטיבה יש מותגי רכב נוספים שנמכרים בישראל: וויה וסרס. כמו כן, אוטובוסים רבים הנמכרים לשירותי התחבורה הציבורית בישראל הם של חברת דונגפנג. פורת'ינג החלה את פעילותה בשנת 2001 בשם פנגשינג. בהמשך, כחלק מהתרחבות המותג המצליח לשוק הגלובלי, שונה השם לפורת'ינג (Forthing). עד לשנת 2001, לחברה לא היה לוגו משלה וכל הדגמים נשאו את זה של דונגפנג. בשנת 2020 הושק לוגו האריה שמיצד ביטחון, גאווה ואומץ. יחד עם הלוגו החדש הוכרזה הכניסה הרשמית של המותג לשוק המערבי. לפורת'ינג יש מספר רב של דגמים הנמכרים כעת ברחבי העולם: ג'ינגיי, ג'וייגר, S50, S500 ופריידיי – הדגם הראשון של המותג בישראל.  

דונגפנג

תאגיד דונגפנג מוטור גרופ היא חברת אחזקות סינית שהחלה את פעילותה בהשקעה ושיתוף פעולה עם יצרניות רכב רבות בעולם. ביניהן רנו, ניסאן, הונדה, פיג'ו, סיטרואן, פיאט, קרייזלר ג'יפ ועוד. היא פיתחה מיזמים משלה שכוללים מותגי רכב מקוריים שהחברה ייסדה עוד בשנת 2001. כמו כן, משנת 2004 התאגיד החל בפיתוח וייצור כלי רכב מסחריים תחת מותגים שונים המייצרים אוטובוסים, משאיות, מסחריות קלות וטנדרים.  

דגמים של פורת'ינג בישראל

פריידיי

זה הדגם הראשון של המותג בישראל. מדובר ב-SUV (רכב קרוסאובר) חשמלי בעל נראות ספורטיבית, שפע של אבזור ותמחור תחרותי מאוד. הפריידיי הוא קרוסאובר בעל מידות קומפקטיות שמתחרה ישירות בג'ילי גיאומטרי C, BYD אטו 3 ו-MG ZS. הוא מצויד במנוע חשמלי קדמי בעל הספק של 200 כוח סוס. טווח הנסיעה המרבי שלו (על פי נתוני יצרן) עומד על 510 ק"מ בין טעינות בזכות סוללה גדולה בקיבולת של 85 קילוואט. הדגם מגיע לישראל רק ברמת גימור אחת, המאובזרת ביותר, שכוללת את כל הפינוקים הטכנולוגיים שניתן לצפות מרכב חשמלי חדש. השיווק של הדגם בישראל החל בשנת 2004 וכרגע מספר המכירות שלו מוגבל מפני שעוד לא עבר את מבחני הבטיחות ובדיקת עמידות לתקנים לפי הסטנדרט האירופי. בהמשך אנו מצפים להגעת דגם מעודכן עם כל מערכות הבטיחות המתקדמות ועם תקינות אירופית שתאפשר למותג למכור מספר בלתי מוגבל של כלי רכב בישראל.  

דגמים של פורת'ינג בעולם

פורת'ינג T5 Evo

קרוסאובר חשמלי ובהנעת בנזין המיוצר בסין ובאירן עבור השוק העולמי. הוא דומה בצורתו ובמידותיו לפריידיי הנמכר בישראל והוא מוצע עם מנוע חשמלי בהספק של 201 כוח סוס או עם מנוע טורבו בנזין בנפח 1.5 ליטר בהספק של 194 כוח סוס. בתחילת ינואר החל שיווק הדגם על יבשת אירופה. הוא נמכר במדינות רבות כולל גרמניה, איטליה, סלובקיה, צ'כיה, קרואטיה, הונגריה והולנד. לא נראה שדגם הבנזין צפוי להגיע לישראל מאחר וקיבלנו את הגרסה החדשה יותר, פורתי'נג פריידיי בגרסה החשמלית המעודכנת.  

פורת'ינג יאכט

MPV בגודל בינוני בעל בסיס גלגלים ארוך (2.9 מטר) שמאפשר 6 ו-7 מקומות ישיבה. מדובר ברכב משפחתי בעל אופי ספורטיבי ובחזית הוא מאכלס מנוע 1.5 ליטר טורבו בנזין המשודך לתיבה רובוטית כפולת מצמדים בעלת 7 הילוכים. ההספק המרבי הוא 194 כוח סוס. פורת'יג יאכט נחשבת ליוקרתית מאוד ביחס למקובל בקטגוריה וניתן לקבל אותה עם אבזור מלא שכולל גג פנוראמי, מושבי עור, מושבי קפטן לשורת המושבים השנייה בכוונון חשמלי וחבילת מערכות בטיחות מתקדמות. עוד לא יודע אם הדגם יגיע לארץ מפני שמצד אחד היא החלה בשיווק בעולם רק לאחרונה ומדובר ברכב חדש שעשוי לעניין מאוד את הצרכנים הישראלים. מצד שני, קטגוריית ה-MPV בישראל נמחקה כמעט לחלוטין ומרבית הדגמים החדשים שמגיעים לארץ בעלי 6 ו-7 מקומות ישיבה הם מסוג SUV כמו צ'רי טיגו 8 פרו שזכתה לפופולאריות רבה והפכה בין רגע לרב מכר.  

פורת'ינג M7

רכב מסחרי קל בעל עיצוב יוקרתי של חטיבת פינינפרינה האיטלקית שניתן לקבל עם מושבים למערך הסעות או כרכב שינוע סחורה וציוד. הוא מצויד במנוע טורבו דיזל בנפח 1.8 ליטר בהספק של 160 כוח סוס. בשנת 2021 הוא עבר מתיחת פנים מקיפה ומגוון עדכונים טכנולוגיים כולל מערכות בטיחות מתקדמות. לגבי פורת'ינג M7 אין מידע האם יגיע לישראל, ואם כן, מתי זה יקרה ובאיזה מחיר.

מאמרים על דגמי פורת'ינג