וויה

מציג 2 דגמים

סקירה קצרה לוויה

קבוצת דונגפנג הסינית הוקמה בשנת 2001 ובשנת 2017 הגיעה למקום ה – 550 בדירוג של פורבס ברשימת 2,000 החברות הגלובליות הגדולות בעולם. הקבוצה מנהלת כיום 11 חברות בנות העוסקות בייצור של רכבים מסוגים שונים, אולי הצעירה מביניהן היא וויה (Voyah), מותג יוקרה של רכבים חשמליים והיברידיים שנהנה מחד מהמוניטין המחמיא של חברה סופר טכנולוגית, צעירה ובועטת בסין, ומאידך מגב כלכלי חזק ועתיר ניסיון בתהליכי ייצור ומכירה של רכבים בסין ובעולם.

עכשיו בישראל

וויה מייצרת היום רכבים חשמליים והיברידיים על בסיס פלטפורמת ESSA של דונגפנג, המיועדת לרכבים חשמליים והיברידיים. היא נחשבת לחטיבת היוקרה של הקבוצה, ובשנת 2020 הציגה שני דגמי קונספט בתערוכת הרכב בבייג'ינג. רק בתחילת שנת 2021 הוצע וויה FREE, הדגם הראשון של החטיבה, למכירה בסין. בשנת 2022 הגיעה וויה לאירופה עם שיווקVoyah Free בנורבגיה, ורק באפריל אשתקד (2023) הגיעה החברה הצעירה גם לישראל.

הדגמים של וויה

וויה מציעה בישראל שני דגמים למכירה נכון להיום: וויה Free, רכב פנאי שטח פרימיום ו-וויה Dream, מיניוואן סופר פרימיום חשמלי עם 7 מקומות ישיבה. שני הדגמים המוצעים בארץ מגיעים יחידות הנעה חזקות במיוחד, עיצוב חיצוני ועיצוב פנימי מרשימים וייחודיים, טווח נסיעה של 480 ק"מ ומעלה, טעינה מהירה – ואפילו סיוע ברכישת עמדת טעינה לבית. כיאה ליצרניות הרכב הסיניות הצעירות שמגדירות את דגמי הרכבים שלהם כדגמי סופר פרימיום, גם כאן נראה רשימה ארוכה ומגוונת של אביזרים, עזרי נהיגה ופינוקים, כמו למשל גג פנורמי חכם בעל 10 רמות העברת אור להתאמה אישית לפי מצב התאורה בחוץ וההעדפות, תאורת אווירה צבעונית מבוססת לד ברכב, מערכת חכמה לחניה אוטומטית, מערכת ייחודית לראיית לילה, מערכת משופרת לסיוע בנהיגה, מערכות בקרה מתקדמות למניעת סטייה מנתיב, לבלימת חירום אוטומטית ולשיוט אדפטיבי בכל מהירות – ועוד הרבה. אחת המערכות המפתיעות (לטובה!) ברכבי הפרמיום של וויה היא המערכת החכמה לחוויית נהיגה מותאמת אישית: המערכת מזהה את הנהג כשהוא מתקרב לרכב, וכבר בשלב מוקדם זה הרכב מגיב עם הדלקת תאורת האווירה, הנמכה של מרכב הרכב לכניסה נוחה אל הרכב, הוצאת ידיות הרכב הנסתרות לפתיחת הדלתות, והתאמת מושב הנהג והמראות להעדפות הנהג שהמערכת זיהתה.

וויה Free

וויה Free הוא רכב פנאי שטח פרימיום חשמלי, המציעה יחידת הנעה סופר חזקה של 489 כ"ס ו – 73 קג"מ, כך שהרכב השוקל מעל 2.4 טון, מאיץ מ – 0 ל – 100 קמ"ש בתוך 4.4 שניות. הסוללה בקיבולת של 106 קוט"ש מאפשרת טעינה מהירה מ – 20% ל – 80%, האורכת 45 דקות. טווח נסיעה בין טעינות על פי הגדרות היצרן הוא 500 ק"מ.

וויה Dream

וויה Dream הוא רכב 7 מקומות חשמלי בדגם סופר פרמיום עם שני מנועים חשמליים והנעה כפולה בהספק משותף של 429 כ"ס. ה – Dream, רכב גדול ללא ספק, מאיץ מ – 0 ל – 100 קמ"ש בתוך 5.8 שניות בלבד. סוללת 108.7 קוט"ש מאפשרת טווח נסיעה של 480 ק"מ עם זמן טעינה של 36 דקות עבור טעינה מ – 20% ל – 80%. מערכת מתלי אוויר מתכווננים, שלושה מסכי מגע של 12.3 אינץ' ומושבים המאפשרים חימום, אוורור ועיסוי – כל אלה ועוד רבים, הופכים את הנסיעה בוויה Dream חלומית באמת.

מאמרים על דגמי וויה