פיג'ו 3008 1.2 אקטיב בדרך להשוואה...

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

רכב מסחרי

רכבים מסחריים נחשבים לכלי עבודה המאפשרים ניידות עם סחורות, מספר גדול יותר של אנשים או לשמש גם כארגז כלים המכיל ציוד. רכבים מסחריים קטנים יכולים לשמש גם משפחות גדולות או כאלו שמעוניינות ביכולת ניוד גבוהה כאשר זה משמש לרוב כרכב משפחה או אפילו כרכב המחליף רכבי נוסעים (כאשר ישנם גם דגמים מסחריים הנחשבים לדגמי פאר).

ניתן להשיג רכבים מסחריים בגדלים שונים כאשר אלו מחולקים לשלושה גרסאות. ישנם הרכבים המסחריים הסגורים אשר מיועדים להובלת סחורות בלבד כמו משלוחים וכו’, ישנם רכבים מסחריים עם חלונות בצדדים אשר מיועדים גם להובלת סחורה וגם להסעת נוסעים בזכות ספסלי נוסעים. הגרסה השלישית הינה רכב מסחרי לנוסעים כאשר בקטגוריה זו נכנסים מיניוואנים שיכולים להיות רכבי פאר של ממש להסעת מכובדים, טנדרים כאשר אלו יכולים להיות עם תא נהג יחיד או כפול וכמו כן גם משאיות שלדה.

גודל רכבים מסחריים

ישנם 3 סוגי רכבים מסחריים כפי שצוין והבדל נוסף בין הרכבים המסחריים השונים גם כאשר אלו שייכים לאותו סוג הינו הבדל הגודל אשר זה משפיע על יכולת ההובלה, מספר הנוסעים ומשקל הרכב.

מסחרית מיני תהיה בעלת מרכב אחד ולרוב תוכל להסיע עד 5 נוסעים כאשר זו בעלת נפח של עד 2500 ליטר. במקרים רבים מסחרית המיני תהיה דגם מיני של מסחרית קטנה. מסחרית קטנה תהיה בעלת שני בסיסי גלגלים עם מרכב רגיל או מוארך ובעלת נפח של עד 4800 ליטר. מסחרית קטנה מסוגלת להסיע עד שבעה נוסעים. מסחרית בינונית גם היא עם שני בסיסי גלגלים ומרכב רגיל, מוארך או מוגבה. זו תהיה בעלת נפח של עד 7000 ליטר ותוכל להסיע 9 נוסעים. הסוג הרביעי של הרכבים המסחריים הינו המסחרית הגדולה כאשר זו הינה בעלת 3 בסיסי גלגלים עם אפשרות לשלושה רמות גובה וארבעה רמות אורך. מסחרית גדולה יכולה להגיע לנפח של עד 17000 ליטר ולהסיע 17 נוסעים במקביל.

רישיון נהיגה לרכבים מסחריים

כידוע, ברכבים שמשקלם מגיע עד ל- 3.5 טון ניתן לנהוג עם רישיון B בטבלת הדרגות כאשר רכבים מעל משקל זה דורשים רישיון נהיגה מינימלי בדרגה 1C. היתרונות הבולטים שברכב שמשקלו מעל ל- 3.5 טון הינו שמבחינת מיסוי ישנה הכרה מלאה בהוצאות הרכב כאשר מדובר בגורמים כמו דלק, טיפולים, פחת, כבישי אגרה, ביטוח, זיכוי על המע”מ ממחיר הרכב, הוזלה בתעריף אגרת הרישוי ואין שווי שימוש. כאשר מדובר ברכב שמשקלו מעל ל-4.5 טון, מקבלים גם החזר על הבלו ופטור מלא ממכס וממס הקנייה. היתרון הזה מתבטא בכך שמחיר הקנייה של רכבים אלו נמוך יותר בהשוואה לדגמים ששוקלים מתחת למשקל זה וזאת גם סיבה מרכזית בגללה טנדרים אמריקאים מיובאים לישראל החל ממשקל של 4.5 טון ומעלה.

רכבים מסחריים משפחתיים

השכלול של הרנו אקספרס שהיה ידוע בתור רכב מסחרי קומפקטי יחסית, החל ועיצב את הסגנון של רכבים מסחריים בסגנון משפחתי. סיטרואן הציגה בהמשך את הברלינגו אשר הפך לרכב מסחרי משפחתי מבוקש מכיוון שמרחבו הפנימי של הרכב אפשר להסיע עד חמישה נפשות במקביל עם נוחות מרבית תוך כדי אפשרות של שינוע ציוד רב. הדבר אפשר לבעלי הרכב להימנע מדחיסת חפצים ומזוודות בצורה לא נוחה, וויתור על חלק מהציוד לחופשה או ליום יום משיקולי מיקום ועוד. באופן לא מפתיע הפך הברלינגו לאחד מהרכבים הנפוצים במדינה כאשר זה שווק ושימש כרכב מסחרי וגם כרכב משפחתי במקביל. רכב מסחרי משפחתי נוסף שנחשב לאטרקטיבי הינו הרנו קנגו אשר נחשב לחלש יותר מהברלינגו אך יש לו יתרונות בולטים בעיקר בכך שצריכת הדלק שלו פחותה. בהמשך, יצרניות רכב נוספות הלו לעצב רכבים עם מאפיינים של רכבים מסחריים כאשר פיאט השיקה את הדובלו, פורד את הקונקט ופג’ו את הפרטנר.

יתרונות שברכבים מסחריים קטנים

לעומת רכבים מסחריים שמשקלם הינו מעל ל-4.5 טון אשר יתרונותיהם צוינו, לפניכם יתרונות שברכבים מסחריים שבמשקל של עד 4 טון. במידה והשיקול העיקרי שלכם הינו מחיר הרכב חדש, ייתכן ותמצאו את היתרונות הבאים כמשני תמונה.

ראשית, הביטוחים לרכבים מסחריים שמתחת ל-4 טון נמצאים תחת פיקוח וזאת לעומת רכבים שמעל למשקל זה כאשר השוק נחשב ליותר פרוץ. בנוסף, רכבים מסחריים אלו מאפשרים נוחות תמרון ונוחות נסיעה גבוהים יותר. רכבים אלו כידוע נחשבים ליותר חסכוניים בדלק בין היתר בזכות משקלם הפחות וכמו כן אלו גם זקוקים באופן כללי לפחות טיפולים יקרים מאחיהם הגדולים. כמו כן רכבים מסחריים קטנים כגדולים מאפשרים לכם ליהנות מהיתרונות השונים של רכבים מסחריים כמו האפשרות להשכיר חלקים מהרכב לפרסום (חברות רבות עושות שימוש ברכבים מסחריים לצורך זה), היכולת להסיע נוסעים או סחורה ובאופן כללי החשיבות העיקרית בקניית רכב מסחרי הינה שזה יענה על צרכיכם ושלא תצטרכו מצד אחד לשכור רכבים גדולים יותר באופן תכוף ומצד שני שתוכלו להחזיק את הרכב שהכי משתלם לכם בטווח הארוך.

לשיחת ייעוץ חינם עם נציגי השירות של קפיטל מוטורס חייגו עכשיו

3580*

עפולה

החשמל 10, עפולה
טלפון: 04-857-7732
פקס: 04-852-0032

בני ברק

מצדה 7, בני ברק
טלפון: 03-648-5880
פקס: 03-648-5887

פתח תקווה

גזית 2, פתח תקווה
טלפון: 077-604-9199
פקס: 03-614-9559

כניסה למערכת

על מנת להכנס לאזור האישי עליכם להזין את מספר הטלפון הנייד שלכם,
לאחר הזנת המספר תקבלו קוד אימות לצורך אימות זהותכם.
הקלד את הקוד שנשלח אלייך מקפיטל מוטורס
אם לא קיבלת כזה, נסה לשלוח סמס שוב
ברוכים הבאים לקפיטל מוטורס!
עכשיו רק נשאר לנו להכיר טוב יותר :)