סיאט

מציג 3 דגמים

סקירה קצרה לסיאט

סיאט

בתחילת דרכה היא הייתה חברה לייצור כלי רכב עבור תושבי ספרד, שנוסדה על ידי שליט ספרד פרנקו בשנת 1950. כיום חברת סיאט היא חלק מקבוצת פולקסווגן ומייצרת כחצי מיליון מכוניות בכל שנה. הנה סקירה מלאה על אחת מיצרניות הרכבים האירופאיות המובילות. אמנם סיאט לא נמצאת במיקום הראשון בטבלת מכירות המכוניות באירופה, אבל אין ספק שחברת סיאט עומדת על כושר ייצור של כ-500,000 מכוניות בשנה ויכולותיה מרשימות. לאחר שחברת סיאט הוקמה על ידי שליט פרנקו דאז בשנת 1950, עברו מספר שנים והחברה הבינה שאין ביכולותיה להתקיים על בסיס של שותפות ממשלתית.  

מדוע סיאט שיתפה פעולה עם פיאט?

החברה רצתה לייצר רווחים והרבה מהם, מה שהוביל אותה לייצר שותפות עסקית עם חברת פיאט האיטלקייה. יחדיו, חברות סיאט ופיאט יצרו את הדגמים האהובים כל כך – פיאט 127 וגם פיאט 124. עד היום, בשנת 2021, אפשר לראות את 2 הדגמים האלו על הכבישים כאשר הם משופצים עד רמת הבורג המקורי. אנשים שאוהבים את מכוניות הנישה האלו, בדרך כלל מוצאים את עצמם מייבאים חלקים בכדי לשפץ ולשמר את דגמי הפיאט האלו. הם נחשבים מאוד מוצלחים ואהובים עד היום. השותפות עם חברת פיאט החזיקה בערך עד סוף שנות ה-70, ואז למעשה פיאט השתלטה לגמרי על חברת סיאט, זו כבר לא הייתה שותפות. סיאט הייתה בבעלותה של פיאט.  

שיתוף הפעולה של סיאט עם פיאט הסתיים ב-1981

הבעלות של פיאט על סיאט לא החזיקה מעמד שנים רבות. בשנת 1981 שוב רכשה הממשלה הספרדית את חברת סיאט, מה שהחזיק עד שנת 1985. בשנת 1985 חברת סיאט חתמה על הסכם שותפות עם חברת פולקסווגן הידועה. הסכם שיתוף הפעולה עם פולקסווגן הוליד לאוויר העולם את אחד מהדגמים הכי מוצלחים של סיאט, דגם ה-איביזה. בשנת 1985 החברות ייצרו ביחד את סיאט איביזה דור 1, דגם שעד היום בשנת 2021 עדיין ממשיך להיות מיוצר בדורותיו המתקדמים. במקביל לייצור של סיאט איביזה, שיתוף הפעולה הוליד לאוויר העולם גם את דגם ה-מאלאגה של סיאט, דגם שנחשב פחות פופולארי מהאיביזה. מה שרוב האנשים לא יודעים הוא, שהמכוניות האלו צוידו במנועים אשר תוכננו על ידי חברת פורשה.  

השתלטות פולקסווגן על סיאט

שיתוף הפעולה עם חברת פולקסווגן החזיק עד שנת 1990, ואז חברת פולקסווגן השלימה את ההשתלטות על חברת סיאט והחזיקה ברוב המניות בחברה. בשלב הזה, כל מכוניות הסיאט תוכננו ויוצרו על בסיס הפלטפורמות של חברת פולקסווגן. לאחר שחברת פולקסווגן השתלטה סופית על סיאט, הקונצרן החליט שמכוניות סיאט ייפנו לקהלי יעד אחרים מאשר קהלי היעד של מכוניות פולקסווגן. קהלי היעד שסומנו הם הדור הצעיר, נהגים שאוהבים נהיגה ספורטיבית.  

ספורט מוטורי – סיאט מככבת

מכוניות סיאט יוצרו בקווי עיצוב ספורטיביים, עם מנועים זריזים ומרכזי כובד נמוכים. כל זאת ועוד, הובילו את דגמי סיאט להשתתף יותר ויותר בעולם הספורט המוטורי, תחרויות ראלי עולמיים וכו'. נכון להיום, חברת פולקסווגן ממשיכה לייעד את דגמי הסיאט לקהלי יעד צעירים. מכוניות סיאט מיוצרות באופנים עדכניים, בצורות ספורטיביות ומצוידות במנועים זריזים למדי, לרוב מוגדשים בטורבו. חברת סיאט מייצרת כחצי מיליון מכוניות בשנה, כאשר אלפי יחידות נמכרות בישראל מדי שנה. אם גם אתם מעוניינים לשבת בסיאט חדשה ולהנות מהנסיעה הספורטיבית, אנחנו מזמינים אתכם ליצור קשר עם צוות קפיטל מוטורס. סוכנות קפיטל מוטורס היא סוכנות ליסינג פרטי, טרייד אין, מימון רכבים 100% ועוד.

מאמרים על דגמי סיאט