מאן

מציג 1 דגמים

סקירה קצרה למאן

מאן (MAN) היא יצרנית גרמנית של כלי רכב מסחריים, המתמחה בייצור מנועי דיזל, משאיות, אוטובוסים, ורכבים מסחריים גדולים. החברה נוסדה בשנת 1758 כמפעל לייצור כלים הנדסיים, ובשנת 1840 שינתה את שמה ל – MAN. בשנת 1924 הציגה החברה את המשאית הראשונה מבית הייצור שלה, בתערוכת הרכב שנערכה בברלין באותה שנה. במהלך מלחמת העולם השנייה ייצרה החברה את הטנק "פנתר", שנחשב למוצלח מבין כל כלי המלחמה דאז. לאחר שנות המלחמה פורקה החברה ואיבדה את לקוחותיה. רק בשנת 1971 רכשה החברה את חברת האוטובוסים הגרמנית באסינג, החלה לייצר משאיות ואוטובוסים בעלי סמל האריה, ובשנת 1986 התמזגה עם חברת GHH והקימו מפעל גדול במינכן. היום, מאן הגרמנית היא חלק מקבוצת פולקסווגן (VAG), המהווה חלק משמעותי משוק הרכב הבין לאומי ושחלק מחברות הבנות שלה הם אאודי, למבורגיני, בנטלי, סיאט, סקודה, פורשה, ונוספים. באופן מפתיע, על אף 100 שנות ניסיון בייצור של כלי רכב מסחריים גדולים, מאן מקפידה לחדש, עם סדרות שונות של משאיות, אוטובוסים וכלי רכב מסחריים מעודכנים מבחינה טכנולוגית, מעוצבים בצורה יעילה וחדשנית, ומאובזרים במגוון מספק של מערכות בטיחות.

היתרונות של MAN

מאן היא מהספקיות המובילות בעולם לכלי רכב מסחריים ותעשייתיים. הנדסת אנוש מוקפדת מובילה לתכנון וייצור של רכבים כבדים בעלי צריכת דלק נמוכה, קבינה מעוצבת ונוחה במיוחד (גם לנסיעות ארוכות – נתון חשוב תמיד, שהופך חשוב במיוחד בכלי רכב מסחריים), והיצע נרחב של מערכות בטיחות מתקדמות. המגוון הנרחב של רכבים מסחריים מבית MAN מביא איתו אמינות גבוהה, תכנון יעיל ועיצובים יוקרתיים, כאשר בקטגוריית הרכבים המסחריים לבדה ניתן למצוא רכבים מתוכננים לפי ייעוד, למשל רכבי היסעים, רכבי משלוחים ורכבי עבודה. גם בישראל חברת מאן בולטת בשוק הרכבים המסחריים. חברות ענק כמו תאגידי התחבורה הציבורית אגד ודן משתמשים באוטובוסים מבית MAN, "מאן ישראל" מייבאת באופן שוטף רכבים מסחריים ומשאיות לצה"ל.

מאן TGE – רכב מסחרי בולט ומגוון

מאן TGE הוא רכב מסחרי גדול, שהוא זהה לפולקסווגן קראפטר. הנהיגה במאן TGE דורשת "רישיון ג'" לרכב כבד", שכן משקלו מעל 5 טונות. הרכב מגיע בתצורות שונות, בשלוש מידות אורך (קצר, בינוני, ארוך) ובשתי מידות גובה, עם קבינה אחת או עם קבינה כפולה. מאן TGE מגיע עם מנוע טורבו דיזל, כמובן, בנפח של 2 ל' ובהספק של 177 כ"ס, עם תיבת הילוכים ידנית (6 הילוכים) או אוטומטית (8 הילוכים). אביזרי הבטיחות שמאן TGE מגיע איתם בין השאר: מערכת בקרת יציבות אלקטרונית, מערכות עזר לבלימת חירום, מערכת אקטיבית לתיקון סטיה מנתיב, מצלמות לנסיעה לאחור, מערכת בקרת שיוט עם מגביל מהירות, ועוד. TGE מגיע עם מושב נהג הידראולי רב כיווני, פנסי לד לתאורת יום ולילה, מראות חשמליות, תאי אחסון מגוונים בדלתות הנהג והנוסע שלידו, מחשב דרך, ועוד.

מאמרים על דגמי מאן