אקספנג

מציג 2 דגמים

סקירה קצרה לאקספנג

העשור האחרון הוא העשור של רכבים חשמליים, עם יצרניות צעירות ובועטות, בעיקר מסין, שמביאות לשוק דינאמיות, עיצובים מפתיעים וטכנולוגיה מתקדמת. אקספנג (Xpeng) היא בהחלט אחת מחברות הרכב הסיניות הצעירות שכדאי להכיר – היא הוקמה בשנת 2014, ומציעה בישראל היום שני דגמים: 7P, משפחתית חשמלית בתצורת סדאן, ו – 9G, רכב פנאי חשמלי. שני הדגמים מבית הסינית הצעירה והמסקרנת, מגיעים באבזור סופר טכנולוגי ובמחירים נמוכים יחסית לקטגוריות.

אקספנג מפתחת את כלל המערכות שלה בעצמה

פחות מעשור מאז הוקמה Xpeng כחברת סטארט אפ בסין, והיא כבר מנהלת משרדים ראשיים בסין, ומשרדים בקליפורניה ארה"ב ובמינכן גרמניה. הדגם הראשון שהושק ע"י אקספנג הוא G3 SUV, שהושק בשנת 2018 בלאס ווגאס. ב – 2019 יצאה החברה לסבב גיוסים שלישי, וגייסה מאות מיליוני דולרים מחברות ענק כמו עליבאבא ושיאומי. בשנת 2021 החלה אקספנג לייצא את הרכבים שלה למדינות מחוץ לסין, כאשר ברבעון ראשון של שנה זו מכירות הרכבים זינקו פי חמישה. כמו טסלה לפניה, גם אקספנג מייצרת רכבים כאשר כלל מערכות ההפעלה המשמשות אותם בייצור עצמי. הפלטפורמה המשמשת את הרכבים פותחה לאחר השקעה של מעל חצי מיליארד דולרים מקבוצת פולקסוואגן בתמורה לזכות להשתמש בפלטפורמה בעצמם בשני דגמים בייצור מזורז. הרכבים של אקספנג מצויידים במערכות עזר חכמות לנהיגה שהן ייחודיות לדגמי החברה, כמו למשל מערכת עזר לנהג שקוראת רמזורים, ומערכות סיוע בנהיגה עם חיישני לידאר מבוססים קרני לייזר. אקספנג מסומנת כיצרנית רכבים חשמליים מהמסקרנות שסין ייצאה למערב בשנים האחרונות, ואנחנו צופים שהיצע הרכבים מבית הייצור שלה יגדל במהלך השנים הבאות, כאשר בקרוב יושק בארץ גם ה – 6G, רכב פנאי שטח קטן ושובב.

אקספנג 9G

רכב פנאי בממדים בינוניים (D-SUV) המבוססת על פלטפורמת SiC מבית אקספנג ומציע חוויית נהיגה ייחודית ושפע של עזרים ופינוקים. אקספנג 9G נמכר בישראל בגרסאות 2X4 ובגרסת הנעה כפולה, המגיעה עם מנוע 551 כ"ס ומאיצה מ – 0 ל – 100 קמ"ש בתוך 3.9 שניות. טווח הנסיעה הרשמי שלו הוא 520 ק"מ, עם סוללה בעלת טעינה מהירה שנטענת מ – 10% ל – 80% בתוך 20 דקות. שבב חכם מבית Nvidia, מערכת היקפית הכוללת לא פחות מאשר 29 מצלמות וחיישנים, ומערכת Xpilot לנהיגה חכמה – מספקים חוויית נהיגה שעוד לא ראינו כמותה בישראל.

אקספנג 7P

הסדאן החשמלית המפתיעה מבית אקספנג היא מתחרה ישירה של טסלה 3 או יונדאי איוניק 6, עם עיצוב חיצוני משפחתי עתיר יוקרה, עיצוב פנימי מפנק וטכנולוגי, אבזור עשיר במיוחד ומגוון נרחב של מערכות בטיחות. גם ה – 7P משווקת בישראל בגרסת הנעה אחורית או בגרסת הנעה כפולה, המספקים בהתאמה 276 או 473 כ"ס וטווח נסיעה של 576 או 505 ק"מ בין טעינות, עם טעינה מהירה. בגרסת היוקרה תוכלו לקבל גם דלתות פרפר שמזכירות רכבי ספורט סופר פרימיום כמו למבורגיני.

מאמרים על דגמי אקספנג