פולסטאר

מציג 1 דגמים

סקירה קצרה לפולסטאר

פולסטאר

אין ספק שהדבר הבא בשוק הרכב כבר כאן – הרכבים החשמליים. אם בעבר היה זה המנוע ההיברידי שהיווה את הבשורה החדשה בעולם הרכב, הרי שעכשיו גם יצרניות הרכב מבינות לאן העולם צועד. גם חברת וולוו השוודית הצטרפה לחזון המכונית החשמלית עם מותג פולסטאר, המתמקד ברכבים חשמליים בלבד.  

קצת היסטוריה פולסטאר

פולסטאר (Polestar) הוא מותג של יצרנית הרכב השוודית וולוו. חברת וולוו, הנחשבת לאחת מיצרניות הרכב המובילות בעולם, רכשה את פולסטאר בשנת 2015, כך שמדובר במותג בעל ותק בינוני. איך הכל התחיל? בשנת 1996 הוקמה פולסטאר שפעלה כסדנת רכב שהתמחתה בעיקר ברכבי וולוו. יצרנית הרכבים השוודית לטשה את עיניה אל סדנת הרכב, ובשנת 2009 שתיהן התמזגו והפכו לשותפות. כעבור שש שנים הייתה עליית מדרגה נוספת, כאשר וולוו החליטה לרכוש את פולסטאר. ב-2017 וולוו החליטה לקחת את המותג של פולסטאר ולשנות אותו מקצה לקצה – במקום מותג סדנת הרכב, שעבד עם רכבי וולוו למעלה מ-20 שנה, פולסטאר הפך למותג מכוניות בפני עצמו.  

מותג ממוקד מטרה

הרכבים בהם הוחלט להתמקד במותג פולסטאר הם רכבים חשמליים, כאשר הדגש הוא על מכוניות עם פן ספורטיבי. המיתוג הספציפי של וולוו אינו מקרי. עולם הרכב נוטה יותר למעבר להנעה חשמלית, שתחליף את מנועי הבנזין או את ההנעה ההיברידית. היתרונות ברורים – פחות זיהום אוויר לסביבה והוזלת עלויות גם ליצרן וגם לנהג, שלא צריך לשלם על דלק. בוולוו החליטו לקחת את העניין צעד קדימה, ביצירת מותג מכוניות חשמליות שלא יכלול רק דגמים קלאסיים, אלא גם דגמים מתקדמים יותר.  

דגמי  הרכב של פולסטאר

מכיוון שרק ב-2017 הכריזה וולוו על המהפך של המותג החדש, כיום פולסטאר הספיקה להוציא לשוק רק רכב אחד, שניתן לרכוש גם בישראל. יחד עם זאת, ישנם תכנונים להוצאת שני דגמים חדשים של פולסטאר. הדגם הראשון שהוציאה פולסטאר הוא הפולסטאר 2. מדובר בקרוסאובר קופה, בעל חמישה מושבים. מבחינת עיצוב, ניתן להבחין במאפיינים רבים שנמצאים גם ברכבי וולוו אחרים. הסוללה של הרכב היא סוללת 69 קוט"ש, שמאפשרת למנוע החשמלי להגיע להספק של 231 כוחות סוס ולטווח נסיעה של 471 קילומטרים. בקיץ 2023 צפוי להגיע הרכב הבא של פולסטאר לישראל, הפולסטאר 3. מדובר ברכב פנאי, שמביא עמו חידוש בהיבט העיצובי. שלא כמו הפולסטאר 2, פולסטאר 3 אינו מזכיר במידה ניכרת את רכבי וולוו, מה שמעיד על עצמאות והתפתחות של המותג. לאחרונה נחשף רכב חדש מבית פולסטאר, שאמור לשנות את כללי המשחק מבחינת מותג הרכב החשמלי. מדובר על רכב ספורטיבי, שעל פי המידע ששוחרר עד כה, יהיה בעל מנוע בהספק של לא פחות מ-880 כוחות סוס – נתון משמעותי לרכב חשמלי. הרכב, שייקרא פולסטאר 5, צפוי להגיע לייצור רק בעוד כשנתיים.  

בין שוודיה לסין

הרכבים והמותג של פולסטאר נעים על הקו שבין אירופה למזרח, בין שוודיה לסין. הרכבים עצמם מעוצבים ומתוכננים בשוודיה וגם באנגליה, בעוד שהייצור עצמו נעשה בסדנאות רכב בסין. נתח גדול משוק הרכבים החשמליים הוא סיני, כאשר הערך המוסף של פולסטאר הוא הידע, הניסיון והאיכות שמגיעים מאנשי וולוו המיומנים בשוודיה. שיטת העבודה היא כזו ולא סתם - וולוו נרכשה עוד ב-2008 על ידי התאגיד הסיני ג'ילי. בשורה התחתונה, פולסטאר הוא אחד ממותגי הרכבים החשמליים המסקרנים ביותר שהושקו בשנים האחרונות. השילוב שלו בין הייצור במזרח לבין הידע מאירופה, יחד עם העובדה כי מדובר במותג חדש שמתחיל לגדול ולהתפתח בפני עצמו, יוצרים דגמים מסקרנים בעלי יכולות ואיכויות שלא ניתן להתעלם מהן. מחפשים רכב חשמלי? בעזרת המומחים של קפיטל מוטורס תוכלו למצוא את הרכב המתאים לכם וליהנות גם ממימון בתנאים מיטביים.

מאמרים על דגמי פולסטאר

וולוו c40 החדשה

מבחן דרכים: וולוו C40

הצטרפו אלינו לנסיעת מבחן עם הוולוו ה"בסיסית" הכי נדירה בישראל. נסענו מפתח תקווה ועד לים המלח כדי לבחון את איכות הנסיעה, רמת הגימור, ביצועי המנוע

קרא עוד »