פיג'ו 3008 1.2 אקטיב בדרך להשוואה...

קפיטל מוטורס - גישה מהירה

האם קנייה של רכב בתשלומים כדאית?

תוכן עניינים

השאלה בכותרת היא שאלה מתעתעת. כדי להכריע אם קנייה של רכב בתשלומים כדאית, צריך לשאול למי ובאלו נסיבות. על מנת להכריע איזו אופציה היא האופציה הטובה (במקרה שלנו ‘קנייה בתשלומים’) צריך למפות את האופציות שעומדות על הפרק ולערוך השוואה. בואו נתחיל.

מי שיש לו מספיק כסף לא צריך ‘לקנות’ כסף

בדרך כלל אין מתנות חינם בעולם העסקי. ענף הרכב לא שונה מאף ענף אחר באספקט הזה. כשסוכנות רכב פורסת רכישת רכב בתשלומים, היא בעצם בונה עבורכם תכנית מימון רכב.

כלומר, אתם ‘קונים’ את מרכיב דחיית התשלום, מקבלים סוג של הלוואה ומשלמים מחיר עודף מעבר לעלות הרכב. המנגנון הזה באמצעותו אתם ‘משלמים’ על הכסף שקניתם נקרא ריבית. מכאן, מבחינה כלכלית טהורה, קנייה של רכב חדש ב-100 תשלומים או פחות אינה כדאית.

לפני שתגיעו למסקנה נחרצת שאינה בהכרח נכונה, נזכיר שרק לעיתים נדירות החיים מסתדרים לפי ‘תבנית כלכלית טהורה’.

קניית רכב בתשלומים

נאמר זאת אחרת, אם יש לכם פלוס תמידי של יותר מ-150,000 ש”ח בחשבון העובר ושב פשוט תוציאו פנקס צ’קים ותגמרו את הסיפור. אם יש לכם כסף פנוי, נטילת הלוואה, שבהמשך תשלמו עליה ריבית, היא לחלוטין אקט מיותר.

אחרי שאמרנו את זה, מי שיכול פשוט להוציא מהכיס 150,000 ש”ח  מעכשיו לעכשיו – שיקום. אף אחד לא קם? טוב, לשלם על מכונית חדשה בפעימה אחת אינו פתרון שמתאים לרוב הישראלים.

קניית רכב בתשלומים: להתפשר ולרכוש מכונית משומשת

על פניו הפתרון הזה יותר סביר, הוא ודאי יותר ‘כלכלי’. אחרי הכול רכישת מכונית חדשה היא החלטה כלכלית לא חכמה. כל מכונית מאבדת עשרות אחוזים מערכה כל שנה, כך שמבחינות רבות רכישה של מכונית חדשה משולה להשלכת כסף לפח.

למה להוציא על רכב מעל למאה אלף שקל אם בעוד 7 שנים תוכלו לקנות את האוטו הזה בעשרים אלף שקל בלבד? זה נכון, אבל מכונית בת 7 שנים לא דומה בשום דבר למכונית חדשה.

לא בביצועים, לא באמינות ולא בהרגשה. מכונית משומשת גם מספקת מעטפת בטיחות הרבה יותר מצומצמת מאשר מכונית חדשה מספקת, וכשענייני בטיחות עומדים על הפרק שאלת “הכדאיות” מקבלת טוויסט מעניין.

נסכם: עדיף לקנות רכב בתשלומים מרכב משומש.

לקנות בתשלומים אצל המומחים בתשלומים

קיימים בשוק הרבה גורמים שמציעים מימון לרכב, חלקם גורמים פיננסיים ובנקאיים וחלקם גורמים מתוך ענף הרכב. מבין אלו כדאי לציין את ‘קפיטל מוטורס’ קבוצת הרכב המובילה בישראל, שמשמשת כ-0ne stop shop בכל מה שנוגע לרכבים חדשים.

‘קפיטל מוטורס’ גם מתהדרת בקטלוג הרכב החדש הגדול והמגוון בישראל, בו תוכלו למצוא לצד משפחתיות ליסינג סטנדרטיות, רכבי פנאי שטח, רכבים מסחריים ומכוניות יוקרה של יצרני-על כמו פרארי או מזראטי. לצד ההיצע האדיר של רכבים חדשים, במחירים שברוב המקרים יהיו נמוכים ממה שנוקב היבואן הרשמי, מתמחה ‘קפיטל מוטורס’ בתכניות מימון רכב הכוללת מימון מלא ללא מקדמה בפריסה חודשית של מאה תשלומים שווים (!), עם הצעות הריבית הכי אטרקטיביות בישראל.

אהבתם את המאמר? שתפו:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

מאמרים נוספים שיעניינו אתכם
כניסה לאזור משתמש
על מנת להכנס לאזור האישי עליכם להזין את מספר הטלפון הנייד שלכם,
לאחר הזנת המספר תקבלו קוד אימות לצורך אימות זהותכם.
הקלד את הקוד שנשלח אלייך מקפיטל מוטורס
אם לא קיבלת כזה, נסה לשלוח סמס שוב
ברוכים הבאים לקפיטל מוטורס!
עכשיו רק נשאר לנו להכיר טוב יותר :)