פיאט

מציג 5 דגמים

סקירה קצרה לפיאט

פיאט

התאגיד האיטלקי פיאט עוסק ביצירת כלי רכב כאשר בסיסו בעיר טורינו. חברת פיאט נוסדה בשנת 1899 על ידי משקיעים ובמהלך שנת 2011 נחשבה החברה לאחת מארבעה יצרניות הרכב הגדולות באירופה. פיאט עסקה גם ברכישת מותגי רכבים במהלך השנים כך שבשנות השישים רכשה את לנצ'יה ונכנסה בשנים אלו גם לבעלות משותפת על מותג פרארי. בשנות השמונים רכשה את המותג אלפא רומיאו ובשנות התשעים רכשה את מזארטי. בשנת 2011 הפכה פיאט לבעלים העיקרי של קרייזלר. בין דגמי פיאט השונים ניתן למצוא את פיאט 500, פיאט פנדה, פיאט פונטו הסופר מיני, פיאט פרבו, סדיצ'י וכמו כן את רכביה המסחריים. בישראל פיאט מיובאת על ידי סמל"ת כאשר זו מייבאת גם מותגים נוספים מבית פיאט כמו קרייזלר, אבארט ועוד.  

פיאט דובלו

בשנת 2010 נחשפה הדובלו החדשה על ידי פיאט אשר מיועד יותר למשפחה מאשר כרכב עבודה. הדור החדש של הדובלו גדל בכמעט 20 ס"מ כאשר מדובר על בסיס הגלגלים שהגיע לגודל של 275 ס"מ. כמו כן הממדים החיצוניים חוו גדילה ועכשיו הדובלו נחשב לגדול ביותר בקבוצה. מסיבה זו הפיאט דובלו מרווח משמעותית וזאת גם לאור העובדה שהדור היוצא היה מרווח דיו גם הוא וכמו כן הרכב מספק חלל הטענה רחב עם לא פחות מ-790 ליטר נפח וכמו כן עד ליותר מ-3000 ליטר במידה ומקפלים את המושבים האחוריים. ניתן לבחור ברכב זה עם אופציה של שבעה מושבים. בהיצע המנועים ניתן לבחור בין מנוע בנפח של 1.6 ליטר טורבו דיזל עם הספק של 90 כ"ס כאשר למנוע זה ניתן לבחור גם תיבה רובוטית. מנוע בנזין עם הספק של 95 כ"ס, מנוע טורבו בנזין עם הספק של 120 כ"ס וכמו כן מנוע טורבו דיזל עם הספק של 105 כ"ס כאשר בעבור המנועים הללו תצטרכו לבחור בתיבת 6 או 5 הילוכים בלבד.  

פיאט טיפו

בשנת 2015 נחשפה פיאט טיפו הנחשבת למכונית משפחתית קטנה אשר בגודלה האמתי היא מתקרבת מאוד למשפחתיות קומפקטיות. בישראל המכונית משווקת החל משנת 2016 כאשר היה ניתן להשיג אותה עוד במרץ של השנה הזו בגרסת סדאן עם מנועי בנזין אטמוספריים בנפח של 1.4 ליטר ו1.6 ליטר כאשר האחד עם תיבה ידנית עם 6 הילוכים והגדול מבניהם עם תיבה אוטומטית עם 6 הילוכים. כבר בשנת 2017 ניתן להשיג בישראל גם את גרסת ההאצ'בק עם מנוע בנפח של 1.6 ליטר אוטומטית וכמו כן גם עם מנוע בנפח של 1.4 ליטר טורבו עם תיבה ידנית. לקראת סוף שנת 2017 כבר הייתה בהיצע הישראלי גרסת סטיישן של המכונית עם גרסאות בנזין ודיזל כאשר שתיהן אוטומטיות. יש לציין שהטיפו איננו מצטיין גדול מבחינת דירוג הבטיחות כאשר קיבל דירוג של 3 כוכבים בלבד במבחן הריסוק. בישראל המכונית משווקת עם מערכות בטיחות מתקדמות מאלו שנבחנו במבחן הריסוק אז יש לציין שהרכב המשווק בישראל יכל לזכות בדירוג של 4 כוכבים. הרכב משווק במחיר טוב יחסית למשפחתית, עיצובו נאה והוא מאובזר טוב. נוחות הנסיעה של הרכב איננה מהמוצלחות ביותר שיש בשוק אך התמורה למחיר גבוהה.  

מאמרים על דגמי פיאט