ג'ילי

מציג 1 דגמים

סקירה קצרה לג'ילי

ג'ילי

Geely היא חברת רכב סינית שנוסדה בשנת 1986. מלבד מכוניות חשמליות, היא גם מייצרת מכוניות יוקרתיות והיא יצרנית הרכב השנייה בגודלה בסין. הנה סקירה קצרה ופרטים שכדאי לדעת על אחת מחברות הרכבים הסיניות המתרחבות כיום. Geely נוסדה על ידי Li Shufu ובנו, Li Zhiqiang, בשנת 1986. בשנותיה הראשונות, Geely התמקדה בייצור אופנועים וכלי רכב קטנים לפני שהתרחבה למכוניות נוסעים בשנת 1989. החברה התרחבה מאז ברחבי העולם והפכה לאחת הגדולות בעולם יצרני רכב. רכב השטח של לקסוס הופק לראשונה על ידי Geely, בתור רכב השטח Haval H6. בזמנו, הוא הושק עבור השוק בצפון אמריקה בשנת 2007 כמיזם משותף עם ג'נרל מוטורס. Geely היא חברת רכב סינית שידועה במכוניות היוקרה שלה, אך יש לה גם מספר דגמים נוספים במחירים נוחים יותר.  

קצת רקע על ג'ילי – חברת רכבים סינית

לג'ילי יש מספר דגמים זמינים בצפון אמריקה ואירופה, כולל ה-Emgrand EC7 EV, המופעל על ידי מנוע חשמלי ומחירו מתחת ל-30,000 דולר. בישראל, תג המחיר של גקילי אטרקטיבי במיוחד ומאפשר ליהנות מרכבי פנאי מעולים במחיר משתלם לכיס. GEELY היא חברת רכב שידועה בכלי הרכב הידידותיים לסביבה שלה. בין היתר, המשימה של GEELY היא להפוך את העולם למקום טוב יותר על ידי ייצור רכבים חשמליים עם 0 פליטות מזהמות. בחברה מאמינים שהנהיגה צריכה להיות מהנה, אבל גם חסכונית וידידותית לסביבה. זאת, כחלק מהתהליך הגלובלי של הפחתת שימוש בדלקים ומזהמים אחרים. נכון להיום, ג'ילי נכללת ברשימת Fortune 500 במשך שלוש שנים רצופות והיא בין 10 יצרניות הרכב העולמיות המובילות.  

חברת GEELY רוכשת את VOLVO מחברת פורד

Geely Holding Group ייצרה מכוניות משלה כבר שנים ארוכות, למעשה הרבה לפני שרכשה את יצרנית וולוו. זאת, היא עשתה כאשר רכשה את החברה מחברת פורד מוטור ב-2010. עד אותה נקודה, וולוו היה מותג שהיה משויך לחברת פורד האמריקאית. כמו כן, חברת GEELY גם רכשה את רוב המניות בחברת הרכבים הבריטית, לוטוס. עסקיה של קבוצת Zhejiang Geely Holding מחולקים לחמישה תחומים שונים, כאשר לקבוצה יש פעילות גלובלית המשתרעת על שרשרת הערך של הרכב, ממחקר, פיתוח ועיצוב ועד לייצור, מכירות ושירות. ביולי 2017 רכשה החברה את Terrafugia, יצרנית אמריקאית של מכוניות. כמו כן, בשנת 2018 רכשה ג'ילי 9.7% ממניות המותגים מרצדס בנץ וסמארט. קבוצת Geely, שבסיסה בסין, פועלת כיום בכל רחבי העולם באמצעות מותגי הבת הרבים שלה. פעילויות הליבה העסקיות של הקבוצה הן בעיקר בתעשיית הרכב, שבה היא שולטת בקבוצות הרכב ובמותגי הרכב הבאים: לוטוס, וולוו, ZEEKER, סמארט, LEVC ו- Shanghai Maple Automobile Ltd. בתוך כך, ג'ילי היא חברת רכבים אשר ידועה בהטמעת חוש הומור בשמות של כמה מכלי הרכב שלה. היא מייצרת, למשל, סדאן הנקראת "קינג קונג".  

מה היתרונות של GEELY על פני רכבים אחרים?

GEELY היא חברת רכבים חדשנית שיש לה יתרונות רבים על פני רכבים אחרים. בחלק מהדגמים, יש לדגמי ג'ילי טווח נסיעה של 300 ק"מ ומעלה לטעינה, בעוד שביצועי הרכבים לא נופלים מנוחות הנסיעה שלהם. בכך, היתרונות ש-GEELY מציעה הם שהיא ידידותית לסביבה, היא שקטה ואין לה פליטות. רכבי ג'ילי בד"כ זמינים בדגמים שונים עם תכונות שונות כמו אפשרות הנעה דו-גלגלית או ארבע גלגלים, סוגים שונים של סוללות עם טווחים שונים ועוד. בסופו של דבר, היתרונות של GEELY על פני כלי רכב אחרים כוללים עלות יחסית נמוכה, נוחות, טווחי נסיעה מרשימים בטעינה אחת ובטיחות כללית טובה. כמו כן, תכונות הבטיחות של GEELY כוללות, בחלק מהדגמים, את היכולת לזהות מכשולים מבעוד מועד עם מערכת מצלמות 360°. ברוב דגמי החברה, לסוללה יש גם את צפיפות האנרגיה הגבוהה ביותר בשוק - כלומר היא יכולה להגיע רחוק יותר ללא צורך בטעינה.  

GEELY בשורה התחתונה

החברה עוסקת כבר שנים בתעשייה ויש לה היסטוריה עשירה של ייצור רכבים איכותיים. הקורקינטים החשמליים של GEELY גבוהים, כאשר הדגמים החדשים כוללים מגוון עיצובים, צבעים ותכונות המותאמות לדמוגרפיות שונות בעולם. בשורה התחתונה, החברה ידועה במוצרים האיכותיים שלה ובגישה החדשנית שלה לעיצוב. המותג מקפיד להתמקד במה שהוא עושה הכי טוב - חדשנות - תוך הקפדה על מתן מוצרים איכותיים במחירים נוחים.

מאמרים על דגמי ג'ילי