פיג'ו 3008 1.2 אקטיב בדרך להשוואה...

קפיטל מוטורס - גישה מהירה

הלוואה לכל מטרה: המדריך המלא

אם תבחנו את הצעות המימון להלוואה לכל מטרה תמצאו ברוב המקרים שהלוואות אלו מציעות הלוואה ללא ערבים, ללא בירוקרטיה ועד 60 תשלומים. הצעות אלו נראות אטרקטיביות יותר לעומת סוגי הלוואות אחרות ולא במקרה. 

הלוואה לכל מטרה היא הלוואה קלה יותר עבור הלווים אותה, היא מציעה יכולות החזר נוחות מאוד נטולות בירוקרטיה ובאישור הלוואה מהיר על ידי הבנקים או גופי מימון וחברות כרטיסי האשראי. 

אז מהי הלוואה ללא מטרה? האם היא מתאימה לכולם? מה התנאים שיש לעמוד בהם לצורך קבלת ההלוואה ומה חשוב לבדוק לפני? רק אל תשכחו: “אי עמידה בפירעון ההלוואה עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל”. הנה כל הפרטים לפניכם.  

 

מה זו הלוואה לכל מטרה?

הלוואה ללא מטרה, כשמה כן היא – הלוואה כללית שניתנת ללווה ללא כל בטחונות. 

להבדיל מבעבר הלוואה זו לרוב אינה מיועדת לרכישת נכס כמו דירה אלא רוב הלווים לוקחים אותה לצורך מאורעות במהלך החיים שמצריכים הון עצמי על מנת לבצע אותם: מימון לימודים לסטודנטים, הלוואה לצורך שיפוץ בבית או לרגל אולם אירועים לחתונה או בר-מצווה. 

הסיבה שבגינה הלווה זקוק להלוואה אינה מעניינת את הבנק או את גורמי המימון החוץ בנקאים, כאן מדובר בהלוואה, לרוב עם ריבית גבוהה יחסית שעל הלווה להחזיר בתוך תקופת זמן מסוימת. 

אך אם אנו מכירים את האופי הישראלי ראוי לשאול האם הלוואות אלו נלקחות על ידי הלווים אותן לצורך הדוגמאות שפורטו לעיל או לצורך כיסוי הלוואה אחרת? הקלות הבלתי נסבלת במתן הלוואות כיום מאפשר ללווים רבים להתגלגל מהלוואה אחת לשנייה ועל כך נפרט בהמשך. 

 

מה הסיבה למתן הלוואה לכל מטרה?

בהתחלה ניתנו ההלוואות רק על ידי הבנקים השונים, לרוב לצורך קבלת משכנתא לרכישת דירה או בית. 

הבנקים ראו את הצורך במתן הלוואה נוספת מעבר להלוואת המשכנתא כפי שנהוג היום כמו הלוואה לצורך שיפוץ הבית או מימון הלימודים. בתחילה הלוואה זו הייתה הלוואה נפרדת מהלוואת המשכנתא ובמקרים שלווים רבים היו זקוקים להון עצמי התחלתי לצורך קבלת הלוואת משכנתא – הלוואה לכל מטרה היוותה עבורה פתרון יעיל (וגם עבור הבנק בקבלת ריבית נוספת). 

לאחר תקופת הפריחה במתן הלוואות שונות על ידי גופי מימון נוספים (חברות חוץ בנקאיות, חברות כרטיסי אשראי ועוד) הבנקים ראו כי קמו להם מתחרים בשוק והחלו להציע גם הם הלוואה לכל מטרה שלא מיועדת אך ורק לצורך מימון הלוואת המשכנתא אלא לכל שימוש. מבחינת הבנק אין כל סיכון במתן הלוואה זו כיוון שהדירה או הבית של הלווה משמש להם כבטוחה. 

 

מה היתרונות בהלוואה לכל מטרה?

כאמור הלוואות לכל מטרה משמשות את כלל ציבור המלווים. ישנן כמה יתרונות שהלוואות אלו מאפשרות לעומת הלוואות אחרות. 

קבלת הלוואה מרחוק

את הבקשה לצורך קבלת ההלוואה ניתן לבצע טלפונית או דרך האינטרנט ללא כל צורך להגיע פיזית לפגישה פרונטאלית עם נציג הגורם המממן. 

לאחר העברת מספר פרטים הבקשה מאושרת והכסף עובר ישירות לחשבון הבנק שלכם. באחד מאתרי הגופים הממנים ניתן לראות עד כמה קל לקבל הלוואה כאשר בכותרת דף הבית נכתב: “3 דקות והכסף בדרך אליכם! להלוואה און ליין בקלות ובמהירות”.

גמישות (יחסית) בהחזר ההלוואה 

סכומי הלוואה לכל מטרה יכולים להתחיל ב- 20, 50 או אפילו 100 אלף שקלים כאשר היתרון כאן הוא זמן מתיחת החזר ההלוואה. 

לרוב זמן ההחזר המרבי עומד על 5 שנים אך גם כאן ישנו הבדל בין מלווים בעלי יכולת החזר טובה מול לווים בעלי דירוג אשראי נמוך, אלו האחרונים יאלצו לעבור בדיקה מקיפה יותר לצורך קבלת ההלוואה. 

 

מי יכול לקבל הלוואה לכל מטרה?

כמעט כל אחד מסוגל לקבל הלוואה לכל מטרה וזו בדיוק הבעיה בהלוואה מסוג זו. את ההלוואה ניתן לקבל כמעט בכל בנק גם אם אין אתם שייכים אליו. 

בנוסף לכך, הבנקים השונים לא מחייבים בטחונות או שעבוד כלשהו, הם גם לא בודקים אם אתם מחויבים בהלוואות מול בנקים אחרים. לרוב תמצאו שתנאי הפתיחה להלוואה של עד 100 אלף שקלים (או יותר) יהיו ריבית פריים + 2% – 4% שהבנק ייקח מכם. 

במידה ומדובר ב”לקוחות בעייתיים” ריבית הפריים תעלה פלאים ועשויה לעמוד על 11% – 14%. מחיר הזוי לכל הדעות. הדבר היחיד שיבדקו בכל הבנקים הוא קבלת פרטים אישיים והאם חשבונכם מוגבל. 

בסניפי בנק אחדים ניתן יהיה לקבל הלוואה לכל מטרה ללא קשר אם הלווה שייך לבנק או לא ואילו בסניפי בנק אחרים הבנק לא ילווה למי שאינו בעל חשבון שלו ואף ידרשו תלושי שכר או תלושי פעילות שוטפת בבנק. 

לכן אין כאן אחידות בכל נושא קבלת אישור למימון הלוואה וניתן לברר בין כל גופי המימון השונים עד שימצא הגורם המממן המתאים לתנאי המימון שלכם. 

בגופי מימון חוץ בנקאיים ריבית הפריים תהיה גבוהה יחסית ותעמוד על 7% – 10% ועדיין אף גורם מימון לא יתעניין לדעת האם אתה כבר מחויב בהחזר הלוואה קודמת למרות שדבר זה הוא גורם מכריע ביכולת החזר ההלוואה שלך.  

 

מה יש לבדוק לפני קבלת הלוואה?

ריביות יקרות

כאשר מדובר בהלוואה לצורך מטרה כלשהו שאין המלווה יודע לצורך מה היא, הריבית שתינתן תהיה בהתאם גבוהה יותר, במיוחד בהשוואה לריבית שניתנת לצורך משכנתא. 

הסיבות לכך יכולות להיות בשל חוסר ידיעה מספקת על יכולת החזר ההלוואה שלכם (במקרה של גוף חוץ בנקאי) או בשל אי מתן בטחונות על ההלוואה (בדומה לדירה או בית בהלוואת משכנתא). 

עליכם להכיר זאת בטרם תבקשו הלוואה לכל מטרה שכן עליכם להשיג את הריבית האטרקטיבית ביותר עבורכם.  

החזר הלוואה בתשלומים

שיטת החזר הלוואה בתשלומים היא שיטה שמוכיחה את עצמה כשיטה טובה מאוד במיוחד כאשר מדובר בהלוואות לתקופות קצרות כל זאת בכדי להקטין את הסיכון של המלווה ללווה. 

יכולת החזר ההלוואה

בשל הקלות הרבה במתן הלוואה ללא מטרה על ידי כל גופי המימון השונים, הלקוח מקבל שלל אפשרויות, כוחות השוק עושים את שלהם והוא יכול למצוא את גוף המימון שייתן לו את הריבית הנמוכה ביותר שניתן לקבל. 

בדיוק בשל כך קיימת סכנה רבה, הלוואות אלו ניתנות בקלות ובמהירות, הלקוח אינו ממתין זמן רב עד לקבלת אישור ההלוואה ומתוך כך לקוחות רבים פשוט לוקחים כי הם יכולים אך הם אינם מבינים כי ריבוי הלוואות מסכן אותם לאחר מכן והשיטה הישראלית של קבלת הלוואה לצורך כיסוי הלוואה קודמת היא שיטה קלוקלת, שיטת בועה שקשה מאוד לצאת ממנה לאחר מכן. 

על כן יש להתחייב להחזר הלוואה חודשית שתוכלו לעמוד בה מבחינה כלכלית. משום כך עליכם לבדוק טרם קבלת ההלוואה התחייבויות קודמות או את יכולת ההחזר שלכם במידה וקיימת הלוואה חוזרת שעליכם לשלם.  

השוואת הלוואות

משום שקיימים כיום שחקנים רבים המתחרים על תוכנית מימון להלוואה עבורכם, ניתן לבצע השוואה בין כולם ולהגיע להסכם הטוב ביותר עבורכם. 

ניתן לבדוק מסלולי הלוואה שונים במחשבוני הלוואות שניתנים על ידי רבים מגופי המימון ולבחון מיהו גורם המימון העדיף ביותר עבורכם. 

נצלו בטחונות או נכסים לצורך מיקוח 

אמרנו לפני כן שגופי המימון השונים ובראשם הבנקים מאוד אוהבים לדעת אם קיימים אצלכם נכסים שונים או בטחונות וזאת על מנת שישמשו כעירבון לצורך קבלת ההלוואה. 

במידה ואכן קיימים אצלכם בטחונת מסוג אלו הם מסוגלים לשדרג את יכולתכם בקבלת הלוואה ואף לשמש כתנאי מקדים למיקוח על תנאי הריבית על ההלוואה.  

 

אין באמור לעיל כדי להוות הצעה למתן אשראי

כניסה לאזור משתמש
על מנת להכנס לאזור האישי עליכם להזין את מספר הטלפון הנייד שלכם,
לאחר הזנת המספר תקבלו קוד אימות לצורך אימות זהותכם.
הקלד את הקוד שנשלח אלייך מקפיטל מוטורס
אם לא קיבלת כזה, נסה לשלוח סמס שוב
ברוכים הבאים לקפיטל מוטורס!
עכשיו רק נשאר לנו להכיר טוב יותר :)