יחד עם בחירת מסלול המשכנתא שלכם, מגיעים גם החזרי המשכנתא החודשיים שילוו אתכם במשך שנים רבות קדימה.

וכשמדברים על בחירת המשכנתא הנכונה, למעשה חשוב גם לדבר על כלל ההוצאות הנלוות ללקיחת המשכנתא. בין אם הביטוחים, או עליות עורך הדין, יהיה חשוב לחשב מראש את אלו. 

מתכננים לקחת משכנתא ממש בקרוב? אם כך, אנחנו מזמינים אתכם לקחת כל פרט ופרט בחשבון, בעוד שזו כנראה עומדת להיות עסקת חייכם. מאחר שרובנו לא רוכשים דירות בכל יום, רכישת דירה צריכה להתבצע בהתאם לצעדים מושכלים ומחושבים מראש.

וכמובן, במקביל לייעוץ אצל יועץ משכנתא מוסמך. יועץ משכנתאות יידע כיצד להתאים עבורכם את מסלול המשכנתא המומלץ ביותר עבורכם, ואותו ניתן לאתר כאן אצלנו בקלות.

נגיע לדבר על כך בהמשך, אבל קודם כל בואו נבין כיצד בוחרים משכנתא באופן נכון ושלא יקשה עליכם בעתיד.

מעוניינים לקחת משכנתא אבל לא יודעים באיזו לבחור? 

כידוע, משכנתא מלווה אנשים לפעמים במשך עשרות שנים, בפעמים מסוימות גם 30 שנים תמימות. כשלוקחים משכנתא, חשוב לקחת בחשבון את כל העלויות הנוספות, ואנחנו לא מדברים בהכרח רק על עלויות ביטוחים.

מעבר לכך שתצטרכו לרכוש פוליסת חיים ופוליסת ביטוח מבנה, גם חשוב לקחת בחשבון עלויות נוספות שבדרך כלל נלוות למשכנתאות.

למשל, יש לקחת בחשבון את העלויות של ייעוץ משכנתאות מקצועי על ידי יועץ משכנתאות מוסמך. אמנם ייעוץ משכנתאות הינו שירות שנועד בסופו של דבר לחסוך לכם כסף בעתיד, אבל נקודתית הוא יעלה לכם גם כסף.

האם יהיה כדאי לוותר על ייעוץ משכנתאות? 

אין ספק, למרות שהשירות של ייעוץ משכנתאות יעלה לכם כסף, הוא עדיין יהיה שירות שאסור לוותר עליו. כשמדברים על לקיחת משכנתא, מדברים על הטווח הרחוק. החישובים שלכם צריכים להתבצע בהתאם לטווחים הארוכים, לא באופן נקודתי. אם כך, ייעוץ משכנתאות יהיה מומלץ גם אם יעלה לכם בהוצאה כספית מסוימת.

עוד חשוב לדעת, במקרים שבהם יש לשלם מס של היטל השבחה, אתם תעמדו בפני עלויות נוספות. מס רכישה על נכס מוגדר בתור עלות נוספת, כמו כן שכר טרחה לעורכי דין אשר מלווים את עסקאות הנדל"ן השונות. והאם לקחתם את העלויות הכרוכות במעברים של דירות? ומה לגבי השיפוצים שאנשים לפעמים מבצעים בדירות חדשות וישנות יותר? כמו כן, מומלץ לזכור גם את ביטוח המשכנתא והעמלות שבדרך כלל צריך לשלם לבנקים.

עלויות נוספות שנלוות בדרך כלל ללקיחת משכנתא 

מעבר לעלויות הנוספות הכרוכות בלקיחת משכנתא, חשוב גם לדעת באילו סוגים של מסלולים לבחור.

ישנם מסלולי משכנתאות בריביות משתנות וקבועות, מסלולים צמודים למדד, מסלולי מט"ח, מסלולים לפי קרן שווה, לוח שפיצר ועוד.

מאחר שבכל מסלול משכנתאות ישנם סיכונים שונים, נהג בדרך כלל לפזר את רמת הסיכונים על ידי בחירה במספר מסלולי משכנתא.

בשורה התחתונה, כל מסלול מהווה רמת סיכון אחרת וכולל החזרים חודשיים בגובה שונה.

מה אני צריך לדעת לגבי מחזור משכנתא? 

בכדי שלא תצטרכו להגיע למצב שבו אתם ממחזרים משכנתא, יהיה חשוב לבחור במסלול הנכון עוד היום. אבל בחיים כמו בחיים, לפעמים ישנם גם אירועים בלתי צפויים.

אפשר לקחת את הדוגמה של תקופת הקורונה.

אף אחד מאיתנו לא ידע שנגיף עולמי עומד להקפיא את המשקים, את התעשיות והשווקים בכל העולם.

בעוד שאנשים רבים איבדו את פרנסתם או שמא פרנסתם הוקפאה, במקביל לכך גם אנשים החלו לעמוד בקשיים להחזיר את המשכנתאות על בתיהם.

לפעמים בכל זאת יש צורך למחזר משכנתא 

מתקופת הקורונה אפשר ללמוד משהו בצורה מאוד ברורה. אפשר ללמוד שגם אם בוחרים בתמהיל המשכנתאות הנכון, לפעמים אירועים בלתי צפויים יכולים לשנות את כללי המשחק ולטרוף את הקלפים מחדש.

אמנם יהיה כדאי לעשות את כל מה שניתן בכדי לבחור משכנתא נכונה כיום, אבל קחו בחשבון שבעתיד דברים עשויים להשתנות מסיבה כזו או אחרת.

לא פעם, מתוך סיבות שאינן תלויות בכם אפילו. אז מה ניתן לעשות כנגד זה? מה ניצן לעשות בכדי שלא יהיה צורך למחזר משכנתא בעתיד? יהיה כדאי לבחור בתמהיל המשכנתאות הנכון ובעזרת סיוע מקצועי.

במי ניתן להסתייע בכדי לבנות תמהיל משכנתאות נכון?

את הסיוע המקצועי שלכם יהיה מומלץ לקבל מחברת ייעוץ משכנתאות מוסמכת.

יועצי משכנתא יחשבו את יכולות ההחזרים החודשיים שלכם, כמו כן יבנו עבורכם את מסלולי המשכנתאות הנכונים.

כמו שאמרנו, את מסלולי המשכנתא השונים שמקובצים יחד, מכנים למעשה תמהיל משכנתא.

בכדי לדעת שאתם פועלים בדרך הנכונה, אנחנו ממליצים על קבלת מספר הצעות למשכנתאות. קודם כל, בקרו במספר בנקים וקבלו מהם את הצעותיהם. לאחר מכן, אתם יכולים גם לפנות אל גורמי מימון חוץ בנקאיים, חברות ביטוח ועוד.

תוכלו לברר את כל העלויות הכרוכות בלקיחת משכנתא, וכמובן שעדיף לעשות זאת בצמוד לסיוע המקצועי של יועץ המשכנתא.

משכנתא עם קפיטל מוטורס – פורטל הרכב הגדול בארץ 

באתר קפיטל מוטורס – פורטל הרכב המשלב בתוכו ייעוץ משכנתאות ולקיחת הלוואות בתנאים אטרקטיביים, תוכלו למצוא בקליק את יועץ המשכנתאות המוסמך שלכם.

הפורטל מהווה צינור אינטרנטי לאיתור ומציאת חברות ייעוץ משכנתאות, בים אם לרכישת בית או דירה.

כמובן, גם כאשר מדברים על רכישת נכס למטרת עסקים, חשוב לקבל סיוע וייעוץ מאיש פיננסים מוסמך ובקיא בנדל"ן ועלויות נלוות לרכישת נכס עסקי.

אנו מזמינים אתכם להמשיך ולהסתייע בפורטל קפיטל מוטורס. בכדי לדייק א המידע שלכם כמה שיותר, השאירו פרטים וקבלו אליכם את כל המידע שאתם צריכים.

האם כדאי לי לקבל ייעוץ משכנתאות באינטרנט? 

בסופו של דבר, בימינו הדיגיטליים ניתן אפילו לקבל ייעוץ משכנתאות באופן מקוון, אבל זו לא תהיה ההמלצה הראשונה שלנו אליכם.

ההמלצה הראשונה היא לצאת מהבית ולהיפגש עם יועץ משכנתא מוסמך. מאחר שזו כנראה אחת העסקאות הכי גדולות שתבצעו בחייכם, חשוב להקדיש לכך את מרב הקשב והפוקוס.

אם תרגישו שאתם צריכים, תוכלו גם להיפגש עם יותר מאשר יועץ משכנתאות אחד.

נכון, כנראה שפגישות ייעוץ עם מספר יועצי משכנתאות יעלו לכם בכיס. יחד עם זאת, חשוב לחשוב על המשכנתא כפעולה אשר מתבצעת למען העתיד ולמטרה של הטווח הרחוק.

כשמשפחה או אדם לוקחים משכנתא, הם מתייחסים אל הרכישה בתור השקעה עתידית.

רכישת נכס מצריכה סיוע וייעוץ מקצועיים 

בין אם הנכס נרכש למטרת השקעה או למטרת מגורים, ההסתכלות היא עתידית. אז אם אתם צריכים באופן נקודתי לשלם על יותר מפגישה אחת עם יועץ משכנתאות, לפעמים זה יהיה שווה את זה.

הכנו עבורכם כאן את הפלטפורמה האידיאלית עבור מי שמעוניין להתייעץ עם יועצי משכנתא, או עם חברת ייעוץ משכנתאות. לאחר השארת פרטים בסיסיים, תוכלו לקבל את כל המידע עד אליכם.

וטיפ אחרון מאיתנו, כמו שכל מוצר מצריך מחקר שוק לפני רכישתו, ככה גם יהיה מומלץ בתחום של חברות לייעוץ משכנתא. ובנוסף, ככה גם רלוונטי לגבי הבנקים וחברות הביטוח, עורכי הדין השונים ועוד.

כל עוד אתם מעוניינים לחסוך עליות, תבצעו השוואות מחירים בין נותני השירותים השונים.

מעוניין לשמוע פרטים נוספים?

מלא את הטופס מטה וקבל שיחת ייעוץ חינם עם נציגי השירות שלנו

תנאי שימוש

* – שדות חובה