טסלה

מציג 4 דגמים

סקירה קצרה לטסלה

טסלה

טסלה היא חברת רכב שהחלה את דרכה בשנת 2003. היא יצרנית רכב אמריקאית שהוקמה על ידי אילון מאסק ושותפים נוספים, במטרה לייצר מכוניות חשמליות במחירים נוחים לשוק המוני. הנה סקירה קצרה על המותג האמריקאי שכובש כותרות (גם) בזכות אילון מאסק המפורסם. בארה"ב, המודל העסקי של טסלה בנוי סביב מכירת המכוניות החשמליות שלהם ישירות לצרכנים ללא שימוש בסוכנויות מסורתיות ובמקום זאת מכירתן באינטרנט. בנוסף, אין לטסלה עניין למכור מכוניות בנזין או דיזל. הדבר היחיד שתשמעו מחברת טסלה הוא "רכבים חשמליים" ועמוסים בטכנולוגיות חדשניות.  

קצת רקע על חברת טסלה

דגם S של טסלה הייתה המכונית החשמלית הראשונה שקיבלה דירוג בטיחות של 5 כוכבים מהמנהל הלאומי לבטיחות בדרכים (NHTSA) של ארה"ב. זוהי גם אחת המכוניות הבטוחות ביותר על הכביש כיום עם שיא של פציעה אחת בלבד לכל 17,702,740 ק"מ שנסעו. טסלה נוסדה על ידי אילון מאסק ב-2003 ומרכזה באוסטין, טקסס, ארה"ב. ומעבר לכך, טסלה היא חברה שלא רק מייצרת מכוניות, אלא גם מספקת אנרגיה חשמלית לבתים ולעסקים. החברה גם ידועה כחדשנית בתעשיית הרכב, עם תהליך הייצור והטכנולוגיה הייחודיים שלה. טסלה הצליחה להביא את מכוניות היוקרה שלה ללקוחות עם תג מחיר נמוך בהרבה מחברות רכבי יוקרה אחרות כמו מרצדס. בהצהרת החזון של החברה נכתב: "להאיץ את המעבר של העולם לאנרגיה בת קיימא". מוצרי החברה כוללים גם פאנלים סולאריים, סוללות, powerwalls ויחידות אחסון אנרגיה ביתיות לבתים ועסקים עם פאנלים סולאריים.  

מפעלי טסלה והטכנולוגיה של הייצור שלה

לטסלה יש כיום קונספט מאוד ייחודי ובלעדי של מפעלים גדולי ממדים. המפעלים האלו ממעטים להשתמש בקבלני משנה. זאת, תוך הייצור וההרכבה של מקסימום רכיבים במפעל עצמו. שיטה זו נקראת "גיגה-מפעל" (GigaFactory). בנוסף לכך, המפעלים האלו גם מייצרים חומרים ודגמים באמצעות פאנלים סולריים, שזה מהווה חלק ניכר מהחשמל שהם צורכים. נכון להיום, החברה נחשבת אחת החברות הבודדות שמבססת את ייצור מפעליה על משאבי טבע טבעיים כמו באמצעות הלוחות הסולאריים.  

טסלה: גישה חדשה לרכישת רכבים – באינטרנט

לטסלה יש גישה חדשה למכירות, המאפשרת ללקוחות להזמין טסלה באינטרנט או בטלפון (פחות בישראל). אז, הלקוחות יכולים לאסוף אותה באחד מהמיקומים המיועדים במיוחד שלהם ברחבי העולם תוך מספר ימים או שבועות מרגע ההזמנה. בעוד שבישראל אנחנו אוהבים לראות, לחוות ולהרגיש איזה רכב אנו רוכשים, שיטה זו פחות פופולארית בארצנו הקטנה. שיטה זו מיועדת יותר למדינות גדולות אשר בהן הלקוחות צריכים לנסוע קילומטרים רבים עד הגעה לסוכנות הרכב.  

טסלה מובילה בשוק עם מכירות רבות

טסלה מובילה כיום בשוק מכירות מכוניות חשמליות, כאשר דגם 3 סדאן שלה נמכרת ביותר מ-400,000 יחידות מאז השקתה ביולי 2017 ברחבי העולם. אמנם בארץ (ובכלל בעולם) אנחנו רגילים לרכבים אמריקאים שריריים במיוחד, אבל טסלה מאמינים בעיצוב שמזכיר עיצוב אירופאי או סיני בניחוחו. נכון להיום, לטסלה יש קהל עוקבים עצום והיא הצליחה לצמוח לשלוש חברות הרכב המובילות בארה"ב. החברה הצליחה לעמוד בקצב של המתחרים שלה על ידי חידוש מתמשך עם הדגמים והטכנולוגיה החדשים שלה. נכון לשנת 2022, החברה מוערכת כעת במעל 60 מיליארד דולר, מה שהופך אותה ליצרנית הרכב האמריקאית היקרה ביותר.  

היתרונות של רכבי TESLA על פני רכבים אחרים

טסלה היא יצרנית רכב שמייצרת רכבים חשמליים מאז 2003. היא ידועה בטכנולוגיה החדשנית ובמכוניות היוקרתיות שלה, אבל לא רק. לרכבי טסלה יש יתרונות רבים על פני מכוניות מסורתיות, כמו היכולת להאיץ ל-100 קמ"ש בפחות מ-4-5 שניות, טווח נסיעה של מאות קילומטרים בטעינה בודדת ויכולת להיטען מחדש תוך פחות משעה. רכבי TESLA אינם רק יעילים וידידותיים יותר לסביבה, אלא גם מספקים חווית נהיגה שאינה דומה לכל רכב אחר. כמו כן, מספיק להתבונן בעיצוב הפנים של טסלה דגם S, עיצוב הפנים של טסלה דגם X או עיצוב הפנים של טסלה דגם 3 כדי להבין שמדובר בעיצוב ייחודי. ולבסוף, רכבי טסלה מונעים על ידי חשמל, מה שאומר שהם אינם פולטים מזהמים מזיקים. זהו גורם חשוב בכל הנוגע לסביבה, מכיוון שרכבי טסלה מפחיתים את פליטת הפחמן בעד 95%. צריכים מידע נוסף לגבי רכישת או חכירת טסלה? צרו עמנו קשר וקבלו מידע מקיף.

מאמרים על דגמי טסלה

וולוו c40 החדשה

מבחן דרכים: וולוו C40

הצטרפו אלינו לנסיעת מבחן עם הוולוו ה"בסיסית" הכי נדירה בישראל. נסענו מפתח תקווה ועד לים המלח כדי לבחון את איכות הנסיעה, רמת הגימור, ביצועי המנוע

קרא עוד »