פיג'ו 3008 1.2 אקטיב בדרך להשוואה...

ליסינג פרטי: כל המידע

ליסינג פרטי מתאים לאנשים פרטיים ובעלי עסקים קטנים המחפשים פתרון חסכוניים ואפקטיבי ליהנות מרכבים חדשים. אחד מיתרונות הפניה אל ליסינג פרטי הינה שניתן לבחור מתוך היצע גדול של רכבים ממותגים שונים ודגמים שונים של אותם הרכבים. למעשה, לרוב ניתן למצוא אצל חברות הליסינג את רוב הדגמים המשווקים בישראל.

ליסינג מימוני פרטי: סוכנות רכב

מה זה בעצם ליסינג פרטי?

ליסינג פרטי נותן ללקוחותיו כמה אפשרויות. ראשית, ניתן לרכוש רכבים מחברות הליסינג הפרטי במגוון של אפשרויות תשלומים. מכיוון שחברות הליסינג לרוב קונות את המכוניות בכמויות, הן יכולות להציע אותן ללקוחותיהן במחירים אטרקטיביים ואף לעיתים במחיר המחירון.

בנוסף, ניתן לשכור את רכב הליסינג ולשלם בצורה כזו שאט אט הלקוח רוכש את הרכב ובתום תקופת התשלומים שנקבעת מראש, יכול הלקוח להחליט להשלים את הקנייה של הרכב ולהעביר אותו על שמו.

כמו כן יכולים לקוחותיהם של חברות הליסינג הפרטי להפסיק את הליך קניית הרכב וזהו יתרון גדול משום שבעת הבקשה להחלפת רכב אין להם כל צורך בפתיחה בהליך מכירת הרכב.

התפתחות הליסינג הפרטי בישראל

הליסינג הפרטי קיים בישראל כבר זמן מה אך את הפריחה שלו ניתן לראות בעיקר בשנים האחרונות. הסיבה העיקרית לגדילה בפופולאריות של הליסינג טמונה בשינוי במיסוי רכבי ליסינג על ידי העלאת שווי השימוש.

כמו כן עקב התכווצות הליסינג התפעולי שבו חברות הליסינג היו מספקות את כל שירותי תחזוקת הרכב בזמן החכירה, חברות הליסינג החלו לחפש דרכי פעולה נוספות על מנת לקיים את עצמן והחליטו לפנות אל השוק הפרטי. כמו כן עדיין ניתן למצוא ולהשיג עסקאות ליסינג תפעולי שאינן מיועדות רק לחברות.

היתרון בבחירה בליסינג תפעולי הינו שמכיוון שחברת הליסינג קונה את השירותים השונים כמו הביטוחים והטיפולים בכמויות העלות בשבילן זולה יותר וייתכן ותוכלו להגיע להסדר משתלם גם עבורכם.

יתרונות קניית רכב דרך חברת ליסינג פרטית

כאשר אדם מעוניין לרכוש רכב חדש ואין בידיו את הסכום המלא לשלם בעבור הרכב הוא נאלץ להיעזר במקור מימון. ישנן שלושה מקורות מימון עיקריים והם מימון בנקאי, מימון דרך היבואן וישנה האפשרות לפנות אל הליסינג הפרטי.

מימון בנקאי כידוע הינו מימון באמצעות הבנקים וניתן גם לקבל מימון מחברות האשראי. כאשר מקבלים הלוואה מין הבנקים הרכב לרוב נחשב לערבות כנגד ההלוואה.

מימון דרך היבואן איננו ניתן לרוב בעזרת היבואן אלא היבואן הינו רק מטווח בין הלקוחות אל בין חברות חיצוניות. החיסרון שבבחירה במימון דרך היבואן הינו שלרוב פעולה זו תקטין את אפשרויות המיקוח של הלקוחות.

חברות הליסינג הפרטי לעומת זאת יכולות לרוב להציע מגוון של אפשרויות תשלומים ועסקה. כמו כן ניתן פעמים רבות להכניס את הרכב הישן כטרייד אין לחברת הליסינג הפרטי ולא פעם חברות הליסינג יכולות להציע ללקוחותיה מחירים אטרקטיביים מפני שהן קונות את הרכבים אותם הן מציעות בכמויות

כמו כן על ידי החכרת רכבים מחברות הליסינג הפרטי ניתן למעשה להחליף לרכב חדש אחת לכמה שנים כאשר אין כל צורך לצאת אל השוק הפרטי ולהתאמץ על מנת למכור את הרכב הישן במחיר נמוך מהמצופה (במיוחד כאשר נקנה מחברת ליסינג והרכב מגיע אל הצרכן כבר כאשר הוא יד שניה).

יתרון נוסף של בחירה בליסינג הפרטי הינו שלא פעם תציע חברת הליסינג ללקוחותיה לקבל אבזור נוסף לרכב וכזה שאיננו מוצע בדגם הרכב המקורי.

חסרונות הליסינג הפרטי

החסרונות הבולטים ברכישת רכב דרך ליסינג פרטי הינן שבעת העברת הבעלות על הרכב (במידה ובתום התקופה האדם הפרטי יחליט להשלים את הסכום ולקבל את הבעלות על הרכב) הוא כבר ייחשב כרכב יד שניה, דבר שיוריד במידה מסוימת את ערך הרכב. חסרון נוסף הינו שעד לתום השלמת העסקה הרכב רשום על שם חברת הליסינג.

הסיבה שזהו חסרון תמונה בכך שבמידה וחברת הליסינג תפשוט רגל, מכיוון שהרכב רשום על שם החברה, ככל הנראה יעוקל הרכב ויאבד הסכום אותו השקיע האדם הפרטי.

כמו כן חסרונות נוספים טמונים בהסכמים הנחתמים בין חברת הליסינג ללקוחותיה. למשל, במקרים רבים מוגבלת כמות הקילומטרים המותרת לאדם לנסוע עם הרכב של חברת הליסינג במהלך שנה או חודש (למשל 20 אלף קילומטר).

כמו כן בעת חתימת ההסכם יש לשים לב לכל הגורמים, הגלויים והסמויים שכן לעיתים עלויות המימון הסמויות בעסקאות ליסינג פרטי גבוהות מאשר במימון לצורך קניית רכב חדש.

למי מיועד ליסינג פרטי?

בישראל יש ביקוש הולך וגובר לרכבים פרטיים וזאת מסיבות רבות וביניהן התחבורה הציבורית הפחות מפותחת לעומת מדינות אחרות. שכירים, סטודנטים ועצמאים רבים אשר מעוניינים ברכישת רכב חדש על פני השכרת רכב או רכישת רכב בשיטת ליסינג כפי שצוינה במאמר על פני לקיחת הלוואה ממקורות מימון שונים יעדיפו להתקשר עם חברת ליסינג המציעה שירותי ליסינג פרטיים.

כמו כן מכיוון שעל ידי שימוש בשירותי ליסינג פרטי, יכול האדם הפרטי להימנע ממגוון רחב של פעולות הנדרשות מבעלי רכב כמו התרוצצות בין מוסכים לצורך רישיונות ופעולת הקנייה והמכירה של הרכב אשר בהתקשרות מתמשכת עם חברת הליסינג ניתן להחליף לרכב חדש בכל כמה שנים וזאת מבלי הצורך לחפש קונים ולקנות רכב חדש במחיר מלא בכל פעם.

בנוסף, אנשים אשר מעוניינים להשתמש ברכב חדש או במצב חדש ואין הם מעוניינים לרכוש אותו מסיבות שונות כמו נסיעה קרבה לחול ועוד יעדיפו להתקשר עם חברת ליסינג פרטי לצורך השכרת שירותיה.

יש לציין שרוב חברות הליסינג הפרטי דורשות תשלום מסוים מראש בעת ביצוע העסקה, לרוב כעשרים אחוזים משווי הרכב כך שהליסינג הפרטי מיועד גם כן למי שיש ביכולתו לממן זאת.

עבור רוב האנשים האסוציאציה הראשונה כשהם שומעים את המילה ‘ליסינג’ היא מגרש חניה של חברת היי-טק, בו חונה צי של מאות מזדות לבנות, כשמדבקה עם לוגו החברה מזדקרת בגאווה על כנף המכונית. ואכן, שנים רבות המונח הזה התייחס אל תרבות תעסוקתית, סוג של סמל סטטוס עבור דור שלם של ישראלים צעירים שצמחו בחממות ההיי-טק החל משנות התשעים.

ליסינג פרטי: מנקים לך את האוטו ומעבירים בשבילך את הטסט

חלק מחוויית הליסינג הקולקטיבית הזו קשורה לעובדה שכחלק מהדיל נהנו עובדי הליסינג מתחזוקה שוטפת של הרכבים כאשר הם במשרד – טיפולים, תיקונים, העברת טסט ואפילו ניקיון שבועי של הרכב היו חלק מהדיל.

לכן הליסינג הזה נקרא ‘ליסינג תפעולי’ ובמהלכו, הארגון שמשלם לחברת הליסינג, לא מסתפק רק בחכירת הרכבים אלא רוכש גם שירותי אאוטסורסינג של תפעול וניהול של צי הרכב. ברור שהמרכיב התפעולי בליסינג מייקר מאוד את המוצר, אבל לחברות גדולות זה חוסך את כאב הראש בלהחזיק מחלקת רכב פנימית ומייצר הרבה שקט לעובדים.

בכל אופן, מבחינה תפיסתית במשך שנים ארוכות כך הבינו רוב הישראלים את המונח ‘ליסינג’, וכשהופיע בזירה ‘הליסינג הפרטי’ הציבור הגיב בחשדנות, זה הרגיש כמו סוג של מותרות שרק אנשים אמידים יכולים ליהנות ממנו.

ליסינג מימוני פרטי

כמה סוגים של ליסינג: ליסינג מימוני פרטי

כאן המקום לציין שתחת המונח ‘ליסינג’ חסים כמה קונספטים עסקיים שונים. השלד של כל עסקת ליסינג הוא ‘ליסינג מימוני‘. מונח זה מתייחס לעלות חכירת הרכב בלבד, שמגולמת בבלאי וירידת הערך המשוערת ונפרסת לאורך התקופה.

בליסינג התפעולי מצטרף לזה מרכיב התחזוקה והתפעול של צי הרכב. הרעיון ב’ליסינג פרטי‘ הוא לשווק רק את המרכיב המימוני במשוואה ולהשאיר את האחריות לתחזוקה השוטפת ללקוח. התוצאה היא הצעת ליסינג נמוכה ומשתלמת במיוחד שפונה לציבור הרחב.

איך קונים רכב חדש ללא מקדמה? >>

בארצות הברית השיטה הזו מאוד נפוצה כבר שנים ארוכות, ולפי הערכות כתשעים אחוזים מרכישות של רכב חדש מתבצעות בנגזרת כזו או אחרת של ליסינג מימוני פרטי.

הציבור בישראל יותר חשדן ושמרן ומרבית הישראלים לא מוותרים בקלות על הבעלות הפורמלית שממשיכה להיות העדפה המרכזית, ולכן לצד ליסינג פרטי שוק הרכב הישראלי פיתח גם שיטות מימון חדשות שיסייעו לאנשים שמתעקשים להיות בעלים של רכב פרטי להגשים את חלום ‘המכונית החדשה’.

ליסינג מימוני פרטי: הפתרונות החכמים של ‘קפיטל מוטורס’

אי אפשר לדבר על מהפכת המימון והליסינג הפרטי בענף הרכב הישראלי בלי להזכיר את ‘קפיטל מוטורס’, קבוצת הרכב המובילה בישראל. ל’קפיטל מוטורס’ יש שני כובעים משמעותיים בשוק הרכב הישראלי.

על הצד המימוני פיננסי כבר רמזנו: ‘קפיטל מוטורס’ מאפשרת רכישת רכב חדש במימון מלא וללא שום מקדמה. לצד זה ‘קפיטל מוטורס’ היא גם הגוף הגדול בישראל שעוסק ביבוא מקביל ו’קטלוג הרכבים החדשים’ שלה כולל עשרות דגמים של כל היצרנים ממרבית הקטגוריות – אף סוכנות רכב אחר בישראל לא מתקרבת למבחר הזה.

השילוב הזה לא רק הופך אותה ל-0ne stop shop לרכישת רכב חדש, אלא מאפשר לה לחסוך עלויות תיווך ובכך להציע ללקוחות את הריביות הכי אטרקטיביות בשוק הרכב. באחריות.

כניסה למערכת

על מנת להכנס לאזור האישי עליכם להזין את מספר הטלפון הנייד שלכם,
לאחר הזנת המספר תקבלו קוד אימות לצורך אימות זהותכם.
הקלד את הקוד שנשלח אלייך מקפיטל מוטורס
אם לא קיבלת כזה, נסה לשלוח סמס שוב
ברוכים הבאים לקפיטל מוטורס!
עכשיו רק נשאר לנו להכיר טוב יותר :)