צריכים מימון לרכב? 5 עצות הזהב שיחסכו לך כסף

13/04/2020
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

מימון לרכב חדש הוא לא דבר של מה בכך, עלינו קודם כל לבצע בדיקה עם כמה גורמי הלוואה ורק לאחר מכן להחליט אם אנו מעוניינים בהלוואת בלון, הלוואה עם מקדמת תשלום או הלוואה ב- 100% מימון מלא. קצת מבולבלים? קחו 5 עצות שיעזרו לכם להחליט לגבי הלוואת המימון הבאה שלכם. 

כל ישראלי טוב מעוניין לרכוש את הרכב הבא שלו וטוב אם גם יבוא עטוף בניילונים. מה לעשות שכיום על מנת לרכוש רכב חדש עלינו לספק הון עצמי ששני בחשיבותו לאחר תשלום המשכנתה? עולם רכישות הרכב נע בטווח מחירים שבין עשרות ועד מאות אלפי שקלים כאשר רכב סטנדרטי חדש ינוע בטוח המחירים שבין 110 עד 140 אלף שקלים.

כמובן שרבים מביננו אינם מסוגלים להמציא הון עצמי שמספיק לרכישת רכב חדש ועל כן קיימים פתרונות מימון לרכישת רכב ששונות זו מזו, הן מבחינת הריביות הניתנות עליהן והן מבחינת בדיקת העומק שנעשית על ידי גורמי המימון עבור מי שמבקש לקבל אישור למימון רכב חדש.

 

ממי כדאי לקחת הלוואה למימון רכב?

קיימים כיום בשוק ההלוואות מספר שחקנים שישמחו לתת לכם הלוואה לכל מטרה וכמובן גם הלוואה למימון רכב. אז ממי הכי משתלם לקחת? מהבנקים? מחברות כרטיסי האשראי? היבואנים או סוכנויות הרכב? כל אחד מהגורמים הנ"ל מביא איתו מספר יתרונות וחסרונות אל מול הגורמים האחרים שמציעים לכם הלוואה למימון רכב.

מה שיהיה עליכם לדעת הוא איזה גורם מימון הוא הכדאי ביותר עבורכם ומי יהיה זה שיציע לכם את מספר היתרונות הגדול ביותר עם מספר החסרונות הקטן ביותר. יחד עם זאת ההמלצות כאן הן עבור כל אדם בנפרד ולא יכולות להיות כוללות כיוון שכל אדם עושה את חישוביו לפי יכולותיו הכלכליות ותנאי העסקאות המוצעות על ידי גורמי המימון שעלולים להשתנות במהלך הזמן.

 

בנקים: ריבית זולה יותר אך לא לכל אחד

בנקים יספקו לכם את הריבית על ההלוואה ביחס ישיר להיסטוריה שלכם ומהי יכולת ההחזר שלכם אל מול הבנק, כל זאת בקשר ישיר למה סיבת ההלוואה? מה אורך זמן החזר ההלוואה? וכמובן, האם יש לכם בטחונות ועירבונות אל מול ההלוואה? כל אלו הם גורמים שיכולים להוזיל את עלות הריבית על ההלוואה עצמה מול הבנק.

יש להוסיף שכיום (אולי בשונה מבעבר) ניתן להתמקח מול הבנקים ואף לבדוק הצעות נוספות מבנקים קטנים יותר שמאפשרים ללווים לקבל הלוואות יחסית מהירות בהשוואה לבנקים הגדולים, לעיתים ללא עירבונות או ביטחונות משמעותיים. 

כיום הבנקים מעניקים הלוואות מיוחדות לרכישת רכב שבמקרים רבים מסוגלים להגיע כמעט לסכום המלא של ערך הרכב. לרוב מדובר על הלוואות בסדר גודל של 80% פחות או יותר מערך הרכב. ברוב המקרים תקופת ההלוואה שתינתן לכם על ידי הבנק תתאפשר עד לתקופת זמן של 60 חודשים. 

קיימים שני יתרונות מובהקים בקבלת הלוואת מימון רכב מהבנקים: האחד, מדובר בגוף פיננסי גדול ויציב. השני, לרוב ההלוואות הניתנות על ידי הבנקים הן נמוכות יותר מבחינת הריבית. מה החסרונות? ובכן, כפי שאמרנו, לא כל אחד יהיה זכאי לקבלת הלוואה מהבנק, פעמים רבות אם אכן תהיו זכאים לכך תצטרכו להביא ערבונות וכדומה ודבר זה מהווה בעיה לא פשוטה עבור רבים מבין לקוחות הבנקים בישראל. לאן הם פונים? בדרך כלל לגורמים חוץ בנקאיים.

 

גורמים חוץ בנקאיים: מימון מהיר שיעלה לכם ביוקר

קיימים מספר לא מועט של גורמים חוץ בנקאיים שישמחו לתת לך הלוואה, ובדיוק בשל כך ראוי לבחון ולערוך השוואה אם על ידי בדיקה עצמאית או דרך חברות העומיסקות בכך לצורך מיקוח וקבלת תנאי ההלוואה הטובים ביותר. 

אל תשכחו שמדובר פה בגורמים חוץ בנקאיים, מה שאומר שההלוואה מלכתחילה תהיה בעלת ריבית גבוהה יותר. יהיה עליכם להבין מהם תנאי ההלוואה, מה הריביות הניתנות עליה, מה קורה בעת הפעלת קנסות במידה ולא ישולם בזמן ההחזר החודשי על ההלוואה וכו'. 

בדרך כלל תמצאו גמישות יתר על ידם בהשוואה למוסדות הבנקים בכל הקשור לקבלת אישור ההלוואה, לעיתים, אם אינכם מצויים בקשיים כלכליים או מחויבים להלוואות קודמות, תוכלו לקבל כבר בתוך דקות אישור קבלת הלוואה לרכישת רכב.

החיסרון של אותן חברות חוץ בנקאיות הוא בעיקר בתנאי הריביות שינתנו לכם שיהיו יקרות יותר בהשוואה לבנקים. אם תיקחו הלוואה על סך 120-130 אלף שקלים תמצאו שהריביות על החזר ההלוואה יהיו יקרות יותר בכ- 2000 עד 3000 שקלים בהשוואה לבנקים. 

לעומת זאת, רבות מהחברות החוץ בנקאיות יאפשרו לכם לקבל הלוואה ללא ביטחונות וערבים. בנוסף לכך גם תינתן לכם גמישות יתר בכל הקשור לתקופת החזר התשלומים.

מימון בנקאי

מימון בנקאי

 

יבואני הרכב: מגבלות מצד אחד, תנאים נוחים מצד שני

מצד אחד ניתן למצוא סוכנויות של יבואני רכב שיציעו לנו הצעות לא רעות מבחינת גובה הריבית שתינתם עליהן, לעיתים אפילו טוב יותר מהבנקים (צריך לחפש ולהתמקח), יחד עם זאת אתם תהיו מוגבלים במגוון הרכבים שתוכלו לחפש, יבואן הרכב יציע לכם רק את הרכבים שלו ויקטין לכם את מבחר האפשרויות.

בנוסף, רבים מבין אותם יבואני רכב יציעו לכם הלוואות שלא יכסו את עלות הרכב, ברוב המקרים הם ינועו בין 30% עד 40% מעלות הרכב, כך שאם אין בידכם הון התחלתי שממנו תוכלו להתחיל ולממן את רכישת הרכב, אפשרות זו פחות רלוונטית עבורכם. יחד עם זאת כן קיימים כיום שיתופי פעולה בין יצרניות רכב לבין יבואני הרכב בכל הקשור לתנאי מימון שיוצרים עבור הלווים סוג של פתרון כאשר גובה עלות המימון יכול להגיע לעד 80%. 

 

סוכנויות רכב: הטבות שבאות לקראת הצרכן

סוכנויות רכב לעומתן, מסוגלות להציע את פתרונות המימון שנחשבות לקלות ולטובות ביותר מבחינת יכולת גובה ההלוואה. בסוכנויות רבות ניתן למצוא עסקאות של עד 100% מימון מעלות הרכב וללא כל מגבלה של תשלום מקדמה כספית. 

גובה הריבית די זהה לזה הניתן על ידי גורמים חוץ בנקאיים אולם סוכנויות אלו אינן מוגבלות אך ורק לספק לכם הלוואות מגורמי חוץ כיוון שהן עובדות מול כל גורמי המימון בארץ ועם כל יבואני הרכב, כך נוצר מצב שבו אין אתם מוגבלים רק ליבואן רכב אחד וקבלת המימון להלוואה נעשית מבחירה מבין כמה גורמי מימון ולא רק אחד.  

החבילות המוצעות בהן מאפשרות לרוכשי הרכב ליהנות מבעלות מלאה על הרכב, בשונה מחברות הליסינג פרטי ששם רוכשי הרכב אינם הבעלים על הרכב אלא רק חוכרים אותן לתקופת זמן. 

בנוסף, לאחר תקופת זמן שלרוב עומדת על 60 חודשים יכול בעל הרכב להשתדרג  לרכב חדש יותר על ידי החזרת הרכב הישן והשלמת פער המחיר שנוצר בינו ובין הרכב החדש על ידי המשך התשלום החודשי על ההלוואה.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

לשיחת ייעוץ חינם חייגו עכשיו

נציגי קפיטל מוטורס זמינים תמיד לשירותיכם.
האפליקציה של קפיטל מוטורס
האפליקציה זמינה לכולם ומאפשרת מגוון פעולות מהירות כמו קבלת הצעת טרייד-אין לרכב הישן, העלאת מסמכים לרכישת רכב חדש, איתור סניפים ועוד.
כל הזכויות שמורות לחברת קפיטל מוטורס בע"מ - 2021